אצלנו יש מקום לכולם!! 

מנדל שוורץ
מנדל שוורץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שנת תשע"ט, היתה עבורי השנה ב-17 בעשייה הציבורית בביתר.

לכאורה אפשר לשאול, מה כבר אפשר לחדש אחרי שכבר בילית שנים רבות כל כך במסדרונות העירייה ובצמתים השונים של קבלת ההחלטות וקידום הפרויקטים השונים לטובת העיר ותושביה…

אבל מי שנמצא בעשייה הציבורית יודע שלא כך הם פני הדברים. נכון שהניסיון תורם רבות ומאפשר לנבחר הציבור לעשות יותר בפחות זמן, אבל תמיד יש אתגרים חדשים, הנהלים משתנים, הפקידים מתחלפים לפעמים, יש אנשים חדשים לעבוד איתם, קהילות חדשות שהגיעו לעיר או כאלו שהתרחבו באופן משמעותי וזקוקות לפתרון תואם, ועד כהנה וכהנה פעולות שונות ומגוונות שאנחנו שמחים להיות שותפים, לקדם, להוביל, לדחוף והכי חשוב: לעזור ולסייע.

זה נכון גם לעזרה לאנשים פרטיים. אנחנו ב'שלומי אמונים' גדלנו על האמרה הידועה של הרב מנחם פרוש זצ"ל: "בשלומי אמונים עוזרים לכלל ישראל ולר' ישראל". גם לציבור כולו, אבל לא שוכחים לילה את האיש הפרטי. אין אצלנו סדר עדיפויות וכאלו שנדחקים לסוף הרשימה חלילה. הכל נמצא על השולחן בכל זמן ובכל עת, ואנחנו עושים הכל כדי לתת מענה לכולם בסייעתא דשמיא.

כך למשל התמודדנו השנה עם אתגר של מיפוי מפורט ומדוקדק של כל שטחי הציבור בעיר, במסגרת ועדת ההקצאות. זאת לפי דרישות חדשות של משרד הפנים. היינו צריכים לצעוד במעלה ההיסטוריה של העיר מאז הקמתה, ולפרט הכל, כדי שכל מטר רבוע בעיר יהיה מוגדר בצורה ברורה לאיזו עמותה הוא הוקצה, לאילו צרכים וכו' וכו'.

כמובן שלצד הטיפול במיפוי ההקצאות שכבר הושלמו זה מכבר, היינו צריכים להמשיך גם עם ההקצאות החדשות.

אומנם ביתר היא עיר המשופעת בשטחי ציבור, אבל למרות הכל מוטלת עלינו אחריות להקצות בצורה שקולה וזהירה, כדי שלא יבוא מצב שבוע כמה עשרות שנים, תהיה כאן מצוקת קרקעות נוראה וחלוקה לא הוגנת חלילה.

מצד שני, אנחנו לא רוצים להשיב את פניה של אף קהילה או עמותה ריקם. המוטו שלנו הוא ש"אצלנו יש מקום לכולם", ואנחנו צועדים על פיו. זאת באמת מלאכה מאוד מורכבת, אבל אנחנו עושים אותה בשמחה, כי זאת שליחות חשובה, וכל הקצאה שאנחנו מקצים כיום לכולל אברכים, לבית כנסת, לישיבה או למוסד חינוכי, זאת השקעה לדורות. גם בעוד חמישים ואפילו מאה שנה ילמדו כאן בחורי חמד, זאת זכות עצומה ואנחנו שמחים שהיא התגלגלה לפתחנו.

על כל אלו ועוד אנחנו מודים לבורא העולם, ומאחלים לכל בית ישראל שנה טובה ומתוקה, מלאה בשפעה ברוחניות ובגשמיות. חג שמח לכולם.

השארת תגובה