שלח: "תכנית נתניהו ב'מתווה' – שיקרי"

"כל כך הרבה שקרים יש ב'מתווה' שהציג נתניהו במיוחד בכל הקשור ל"תכנית הרב שנתית", "עסקתי בתר"שים של הצבא יותר מכל אזרח בישראל, כולל בנימין נתניהו. אני אומר לכם באחריות: הביטחון היחיד שמעניין אותו הוא הביטחון שלו בביהמ"ש"

%d7%a2%d7%95%d7%a4%d7%a8-%d7%a9%d7%9c%d7%97-1
%d7%a2%d7%95%d7%a4%d7%a8-%d7%a9%d7%9c%d7%97-1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח״כ עפר שלח מכחול לבן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו כמו גם חלקים במתווה להקמת ממשלת האחדות שהציע היום, הקשורים לנושאי הביטחון.

"כל כך הרבה שקרים יש ב'מתווה' שהציג נתניהו. אני רוצה להתעכב על אחד מהם, חמור במיוחד: האמירה שהקבינט החדש יאשר תכנית רב שנתית לצה"ל (תר"ש) בתוך ששה שבועות, בשל 'הצרכים הביטחוניים הדחופים' של ישראל". אמר ח"כ שלח.

לדבריו, "נתניהו הוא ראש הממשלה ושר הביטחון גם יחד כבר שנה. בינואר נכנס רמטכ"ל חדש, ומאז הוא מעצב תר"ש. אפילו שם כבר יש, 'תנופה'. למה התר"ש הזה לא אושר? כי את ראש הממשלה ושר הביטחון זה לא מעניין כבר שנה. שש שנים הייתי ראש ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ובניין הכוח. עסקתי בתר"שים של הצבא יותר מכל אזרח בישראל, כולל בנימין נתניהו. אני אומר לכם באחריות: הביטחון היחיד שמעניין אותו הוא הביטחון שלו בבית המשפט".

יצוין, כי מוקדם יותר תקפו בליכוד את ח"כ בני גנץ לנוכח סירובו להיענות למתווה נתניהו והאשימו כי "בני גנץ שוב נכנע לתכתיבים של לפיד וליברמן".

בליכוד האשימו, כי "גנץ הפך לסרבן סדרתי המונע הקמת ממשלת אחדות לאומית. גנץ סירב למתווה הנשיא, סירב להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו, סירב למפגש בין צוותי המו״מ וכעת מסרב למתווה הפשרה של ראש הממשלה".

בהודעת הליכוד הואשמו לפיד וליברמן כמי שמובילים לממשלת מיעוט שנשענת על המפלגות הערביות וכשלא יצליחו גם בזה הם ידרדרו את המדינה לבחירות חדשות.

השארת תגובה