זכויות אדם? "ונצאולה ולוב נבחרו למועצת הביטחון"

אכזבה בישראל: ״מדינות אלו יהוו תוספת מוראלית למועצה שכבר לא מסתירה את עוינותה האובססיבית לישראל ומעניקה לגיטימציה לאלו שפועלים נגד מטרותיה המקוריות״

מועצת הביטחון של האו"ם
מועצת הביטחון של האו"ם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ונצואלה ולוב נבחרו לכהן כחברות במועצת זכויות האדם של האו״ם.

במועצת הביטחון יש חמש חברות קבועות ועשר חברות מתחלפות. החברות הקבועות הן חמש המייסדות: ארצות הברית, רוסיה, בריטניה, צרפת וסין.

מדובר בחברות זמנית לקדנציה קצרה בת שנה, בסבב בחירות המתקיים על ידי כלל המדינות להן חברות במוסדות האו"ם. כאשר בין המדינות הנוספות שנבחרו למועצה ניתן למנות את, עיראק, מאוריטניה, אינדונזיה, סודאן, קוסטה ריקה, ברזיל וגרמניה.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, הגיב למינוי ואמר, כי ״המועצה זנחה את הטיפול בזכויות אדם ועברה להגן על דיקטטורים ופשעי מלחמה. בוונצואלה שולט דיקטטור שמרעיב את עמו ועל אדמת לוב פועלים מחנות לעינויים של מהגרים אפריקאיים״.

עוד אמר דנון, כי ״מדינות אלו יהוו תוספת מוראלית למועצה שכבר לא מסתירה את עוינותה האובססיבית לישראל ומעניקה לגיטימציה לאלו שפועלים נגד מטרותיה המקוריות״.

יצוין, כי החברות המתחלפות נבחרות לתקופת כהונה של שנתיים החל מ-1 בינואר. בראשית כל שנה מתחלפות חמש חברות בחמש חברות חדשות. החברות המתחלפות נבחרות על ידי העצרת הכללית של האו"ם.

השארת תגובה