המשנה זועם: "נתניהו מונע פינוי מאחזים"

במכתב זועם שנשלח למשרד רוה"מ נכתב, כי "נתניהו והדרג המדיני שמתחתיו, חרגו מסמכותם בהתערבות במדיניות האכיפה ביו"ש" – "הדרג המדיני אינו מוסמך להתערב בהחלטות הקשורות לאכיפת הדין ביו"ש"

נתניהו
נתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (לענין האזרחי) עו"ד ארז קמיניץ, שיגר בימים האחרונים מכתב זועם למנכ"ל משרד ראש הממשלה בו הוא קובל על אי אכיפת החוק בהרס מבנים לא חוקיים של מתנחלים ביהודה ושומרון. במכתב מבקש קמיניץ לקבוע מסמרות בלשון החוק ולקבוע כי לראש הממשלה אין כל סמכות באשר לאכיפת הבנייה ביהודה ושומרון.

במכתב שנחשף לראשונה ב"גלובס" נכתב, כי "לאחרונה אירעו מספר מקרים שבהם גורמים בדרג המדיני במשרד הביטחון פעלו באופן יזום להקפאת הליכי פיקוח ואכיפה שנועדו למנוע ביסוסה של בנייה בלתי חוקית".

במכתב מאשים קמיניץ, כי נתניהו ואנשי הסגל שלו פעלו באופן המסכל למעשה את האפשרות לאכוף את החוק ולנקוט פעולות פיקוח יעילות מכוח דיני האזור.

"מדובר בצבר של מקרים חמור מאוד, אשר מעלה חשש מפני התפתחותה של מגמה בעייתית עד מאוד, החותרת תחת שלטון החוק".

"חשוב להבהיר כי ככלל, הדרג המדיני אינו מוסמך להתערב בהחלטות הקשורות לאכיפת הדין ביהודה ושומרון". מציין קמיניץ תוך שהוא מבקש לפסול משפטית סמכות הנתונה בידי הדרג המדיני, ולהעבירה לידי המשפטנים.

את מכתבו סיים קמיניץ בהוראה לממלא-מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה להבהיר לכלל הגורמים הרלוונטיים במשרד הביטחון כי אין לאפשר התערבות של הדרג המדיני בהליכי האכיפה והפיקוח השוטפים וכן הוא דורש לקבל בהקדם הודעה על כך שהנחיות אלה הועברו והוטמעו.

השארת תגובה