השיא הישראלי נשבר: 1,547 מנות דם בהתרמה אחת

במבצע התרמה גדול בבסיס החטיבה המרחבית שומרון נשבר שיא התרמות הדם באירוע אחד • שיתוף הפעולה של מגן דוד אדום, חטמ"ר שומרון והמועצה האזורית שומרון, הביא להישג מרשים ומשמעותי להצלת חיי אדם במדינת ישראל

אירוע התרמת הדם הגדול בחטמר שומרון - צילום דוברות מדא (2)
אירוע התרמת הדם הגדול בחטמר שומרון - צילום דוברות מדא (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אתמול (א') בשעה 10:00 בבוקר נפתח מבצע התרמת הדם הגדול, שיזם מפקד החטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן. יותר מ-100 מתרימי דם ממגן דוד אדום נפרשו בבסיס החטיבה, והתרימו במהלך 12 שעות לא פחות מ-1,547 מנות דם להצלת חיים. בכך, נשבר בגדול השיא הישראלי שעמד על 780 מנות דם בהתרמה אחת.

במסגרת המבצע הרחב, הוצבו יותר מ-80 עמדות התרמת דם של מד"א ברחבי הבסיס, שאוישו על ידי מתרימים מקצועיים ממד"א, בהם חיילים מתרימים מגדוד המילואים של יחידת שרותי הדם של מגן דוד אדום. ההגעה להישג המשמעותי התאפשרה בזכות שיתוף הפעולה המלא מצד צה"ל והחטיבה המרחבית שומרון, ומהמועצה האזורית שומרון וראש המועצה יוסי דגן, שדאגו לפרסום אירוע ההתרמה בקרב תושבי המועצה, ולהעמדת אוטובוסים שהסיעו ללא תשלום את המתנדבים התורמים אל הבסיס.

בין התורמים היו מאות חיילי צה"ל, אזרחים רבים תושבי השומרון, תלמידי תיכון ותלמידי ישיבות מאיתמר, ברכה, אלון מורה ועוד. רבני השומרון, בהם הרב אליקים לבנון, באו לעודד ולהסביר על חשיבות תרומות הדם.

מח״ט שומרון, אל״ם שגיב דהן: ״היוזמה הזאת נולדה מתוך רגע של אי נוחות. האי נוחות הזאת הזכירה לי את הכוח שלכל אחד מאיתנו יש להציל חיים, מעבר לעשייה השוטפת שלנו ביום יום. אני נרגש מאוד ומעריך את ההירתמות של מגן דוד אדום, מועצה אזורית שומרון ותושבי השומרון, שרק בזכות עזרתם יכולנו לעמוד במטרה ששמנו לעצמנו, ואף לעקוף אותה״.

מפקד גדוד שירותי הדם המטכ"לי, אל"ם במיל' מיקי זייפה: "אנחנו מכפיל הכוח של מד"א בזמן חירום. הצטרפנו למד"א בהתרמת הדם בשומרון, התרמת דם שכמותה אני לא זוכר שאירעה אי פעם במדינת ישראל. בהחלט אירוע שמחמם את הלב. הלוואי שלא נזדקק למנות הדם, אבל אם כן, אנחנו נבטיח יחדיו שיהיה לנו מספיק דם במדינת ישראל על מנת לטפל במי שיזדקק לכך".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "גם אנחנו לצערנו למודי אירועים לא פשוטים כאן בשומרון. הקריאה של מח"ט שומרון נפלה על אוזניים קשובות, וראינו את הציבור שלנו מתגייס בכל הכוח למשימה. זו גאווה עצומה להיות חלק מהתיישבות חזקה ותורמת, שמתגייסת לכל משימה קטנה כגדולה. זה הזמן להגיד תודה לתושבי השומרון שההישג הזה שלהם".

מנהל מחלקת התרמות דם ארצי בשירותי הדם של מד"א, ליאור אלטמן: "אנחנו מודים לאזרחים, לחיילים ולשוטרים הרבים שהגיעו לתרום דם, וכל זאת על מנת להעלות את מלאי הדם עבור אזרחי ישראל. שיתוף הפעולה בין חטמ"ר שומרון, המועצה האזורית שומרון ומגן דוד אדום מחמם את הלב, ונועד להעלות את המודעות לתרומות דם. אני שמח שהצלחנו להגיע ליעד ולשבור את השיא. אני מודה למתרימי הדם של מד"א שעמלו במשך 12 שעות והתרימו יותר מ-1500 מנות דם, אשר הגיעו כבר בשעות הלילה למעבדות שירותי הדם של מד"א, עברו תהליכי הכנה לשימוש והופרדו למרכיבי דם, כך שכל מנה תוכל לסייע להצלת חיים של שלושה פצועים וחולים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני מבקש להודות מקרב לב למפקד החטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן על היוזמה וההירתמות, שהביאו לתרומה של מנות דם רבות, ששברו את שיא מספר מנות הדם שנאספו עד היום בהתרמה אחת. חשיבותו של ההישג רבה, שכן 1547 מנות דם מסייעות להצלת חייהם של 4,641 בני אדם. בייחוד בימי החגים, כאשר קיים מחסור עונתי בדם במדינת ישראל, מבצע התרמה כזה הוא משמעותי מאוד. שיתוף הפעולה עם צה"ל משלים את התמונה הערכית והמיוחדת, המבטאת את היותו של צה"ל צבא העם. אני מודה לכל מי שהגיע, תרם דם, וסייע להצלת חיים, ולראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן על ההתגייסות להביא מאות רבות של מתנדבים, שהגיעו לתרום דם. אני מזמין את עם ישראל גם בימי חול המועד סוכות ובמהלך כל השנה, להמשיך ולהגיע לתרום דם".

השארת תגובה