צריף ומחסן שהפכו לדירה במראה מלון

משפחה שרצתה להתעורר בכל בוקר בחופשה, דירה שנבנתה באופן הפוך, שלושה צריפים ומחסן שהפכו לדירה במראה של מלון ובית שכולו עיגול וצבע – ספר חדש מעניק הצצה למסע אל הבית הישראלי העכשווי, לצד פתרונות מעוררי השראה ודרכים פשוטות ליישום

הספר הישראלי לעיצוב הבית. תכנון והשראה. בכריכה בית בתכנון גולני אדריכלים. צילום עמית גרון
הספר הישראלי לעיצוב הבית. תכנון והשראה. בכריכה בית בתכנון גולני אדריכלים. צילום עמית גרון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הספר מציג עשרות פרויקטי דגל של האדריכלים ומעצבי הפנים המובילים בארץ, לצד תיאור מלא של המסע אל הבית המושלם מהמצב ההתחלתי, הקשיים והפתרונות הקיימים ומובילים לעיצוב הבית האידאלי עבור הדיירים. בספר ניתן למצוא בקשות יוצאות דופן של לקוחות כמו דירה גמישה שמשתנה בהתאם לכמות האנשים השוהים בה, יצירת פרטיות בבית קרקע שמכל צדדיו משקיפים גורדי שחקים, ואפילו בניית בית שמאפשר לבני המשפחה לתקשר זה עם זה מבלי להתכנס בחלל אחד.

המכשולים המתוארים מפתיעים גם הם – קירות משופעים, גבהים לא אחידים של רצפה ותקרה, ועד בית שאין בו אף חלל מרובע, והפתרונות היצירתיים מגיעים בהתאם: קיר שלם העשוי מדלתות בלבד, חדר רחצה שמסתתר מאחורי ארון המטבח ואפילו גשר בתוך הבית.

הספר לא נועד להוות השראה בלבד, אלא לשמש גם ככלי פרקטי, ולכן בתחילתו של כל פרויקט סוכמו עבור הקורא קווים מנחים, תחת הכותרת "פרטים שעושים הבדל", אשר מסייעים להבין את צורת השימוש בחומרים ובאלמנטים עיצוביים שונים להשגת המטרות הנדרשות, בין אם כפתרון פרקטי או להתניית סגנון עיצובי. בנוסף, במהלך הספר משולבים טיפים עיצוביים קלים ליישום, אשר מודגמים בתמונות מהפרויקטים. זאת לצד פרקים שלמים כמו איך לתכנן חדר מדרגות, מערכת מיזוג, מטבח או חדר רחצה, אשר כוללים הסברים מפורטים, הנחיות והדגמות בכל נושא – מהסברים איך לבחור את הריצוף בבית ואת הריהוט, מהן הזוויות החכמות ביותר למיקום מזגן, ומה צריך לדעת לפני שרוכשים מזגן או בוחרים אמבטיה.

"הספר הישראלי לעיצוב הבית. תכנון והשראה" הוא ספרה השביעי של מחברת רבי המכר והעיתונאית שרון היבש, שמסקרת את תחום האדריכלות ועיצוב הפנים. הספר, בהוצאת סטימצקי, יופץ בחנויות הספרים במהלך החודש הקרוב.

השארת תגובה