הפרקליטות הופתעה בשימוע: עבודה משמעותית

בפרקליטות הופתעו מהטיעונים של פרקליטי נתניהו: הציגו טענות ענייניות, רהוטות ומשמעותיות • נחשפת עדותו של שלמה פילבר: "אם תיכנסו לפן המקצועי הפסדתם" • ואיזו תגבורת הביאו מארה"ב?

נתניהו
נתניהו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשימוע של נתניהו בתיק 4000 הוגשו חמש חוות דעת של חמישה פרופסורים אמריקאים, כולל עו”ד אלן דרשוביץ, הטוענים שבחינה של הטיית סיקור כעבירה פלילית זו סכנה לדמוקרטיה. כך פורסם אמש (שישי) ב’אולפן שישי’ בחדשות 12.

אחד מהפרופסורים אף ביקש לטעון בפני היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אך זה סירב ואמר כי ייקרא את חוות הדעת.

בתוך כך, בתום חלקו הראשון של השימוע, ההערכה היא כי קיימת הפתעה גמורה בפרקליטות מהטיעונים של פרקליטיו של נתניהו.

ההתנהלות המשפטית של נתניהו לאורך כל שלוש וחצי שנות החקירה הייתה תמוהה. הוא החליף עורכי דין, פרקליטיו התלבטו אם לאסוף את חומרי החקירה והאשימו את היועמ”ש שלא שלח את החומרים, והוגשה בקשה לשימוע בשידור חי – לכן ההערכה הייתה שהשימוע הולך להיות קרקס.

בפועל, לפי הדיווח בחדשות 12, ההיפך קרה: גורמים בפרקליטות אומרים כי פרקליטיו של נתניהו הציגו טענות ענייניות, רהוטות ומשמעותיות, ונשמעים צלילים של נקר שמנקר את גזע החשדות החמורים.

עוד אומרים בפרקליטות שתהיה להם עבודה משמעותית אחרי השימוע, ובהנחה שלא יהיו השלמות חקירה – ההערכה היא שחלקים מהתזה ייבחנו מחדש ושלוחות הזמנים בתיקי נתניהו יכולים להשתנות, למרות הכחשת הפרקליטות.

בתוך כך, עמית סגל חשף עדות של שלמה פילבר, עד המדינה בתיק 4000, שעשויה לסייע לנתניהו.

אחרי שהפך לעד מדינה נגד נתניהו, הבהיר פילבר לחוקרים שלא נפל שום פגם מקצועי בהחלטות שקיבלו שר התקשורת נתניהו והוא כמנכ”ל המשרד. פילבר הזהיר את החוקרים כי אם ימקדו את האישומים בפן המקצועי הם יפסידו בתיק.

כשפילבר הפך לעד מדינה חשבו שהשמיים נפלו על נתניהו. למרות זאת, פילבר הבהיר שהוא לא באמת נתן לחוקרים את “האקדח המעשן” – משום שאין כזה. וכך אמר פילבר בעדותו בתיק 4000, שבוע אחרי שהפך לעד מדינה:

פילבר: אני מבין את הגישה שלך, אני לא מסכים איתה

חוקר: איך אתה לא מסכים איתה? יש כסף (הכוונה לקיזוז ההפסדים ליס)

פילבר: לא, זה לא אותו כסף, זה לא אותו כסף

חוקר: זה לא אותו כסף?

פילבר: לא, עזוב נו.

חוקר: בוא נתקדם, לא מתווכחים על זה.

פילבר: זה לא רלוונטי לחקירה ואל תכניס את זה לחקירה.

פילבר: אגב, אם תכנסו לזה במסגרת שיקולי החקירה, אתם תפסידו. כי אם תיכנסו לפן המקצועי הפסדתם.

חוקר: הפן המקצועי הוא חשוב, הפן המקצועי גם הובהר על ידי מבקר המדינה.

חוקר: אבל בוא אני אגלה לך סוד. גם אם ניכנס לצד המקצועי עד הסוף, וגם אם בצד המקצועי השיקולים שלך היו זכים כשלג, ברגע שהוספת את העובדה (על דברי נתניהו), השיקול… מזוהם מזה.

פילבר: החקירה הזאת מתנהלת על נושאים של ניגוד עניינים, לא קשור מה האישיו שעליו היה ניגוד העניינים.

בעדותו אמר פילבר שהטענה לפיה התקבלו החלטות לא מקצועיות לטובת שאול אלוביץ’, בעל השליטה בבזק, במשרד התקשורת היא טענה לא רצינית.

הוא הבהיר לחוקרים כי אם יש להם טענה, היא רק במישור ניגוד העניינים.

מכתב החשדות עולה שניתנו הטבות משמעותיות מאוד מנתניהו לאלוביץ’ בניגוד לעמדת הדרגים המקצועיים – מה שקרוי סטייה מהשורה.

פילבר טען בפני החוקרים כי זה לא נכון, ואם במשפט הוא יאושש בתור עד תביעה את הטענה של הנאשם נתניהו שלא הייתה סטייה מהשורה – יהיה זה חיזוק משמעותי לנתניהו.

20 תגובות
 1. כמה "מפתיע"ברור לפרקליטות שכולם יודעים שהתיקים תפורים ולא צלחה הפרקליטות בנסיונה המאפיונרי ללחוץ על עדים להעיד שקרים הינה הגיע זמן אמת לחשיפת שקרי הפרקליטות המושחתת

 2. למה לשופט רם דרג כמו קבאנו בארה"ב היה שימוע בשידור חי?? כאן יש כנראה לפרקליטות מה להסתיר! מזכיר את משפט השקר של עמוס ברנס!!!

 3. די. תנו לנתנייהו לנהל את המדינה. שמאלנים לא יעזור לכם כלום.

 4. השימוע לא נועד להציל את ביבי. השימוע. הזה נוועד להציל את הפרקליטות מעצמה את היועץ המשפטי את שי ניצן ואת ליאת בן ארי. שלושת אלה הם האנשים המרכזים בנסיון תפירת התיקים והפוטש הפוליטי נגד העם בתפירת תיקי נתניהו. לגנוב את דעת הציבור בשביל בפרוש לגרום לעם להאמין שנתניהו מושחת ולהמליך את גנץ תחתיו. פיגוע בלב הדמוקרטיה שאחראי לו בית המשפט

 5. אני לא אוהב את נתניהו .. ממש לא !
  אבל רדיפתו ותפירת התיקים פשוט מחליאה !!!
  תיקשורת שלמה מגוייסת להכפיש יחד עם המישטרה ..
  ממש כמו ניסיון הפיכה הפעולות שלהם !
  משלמים לעדים המון כסף , מבטלים נגדם אישומים חריפים רק כדי שימציאו שקרים נגד נתניהו … הזוי !!!

 6. סכנה לדמוקרטיה זה מה שביבי עשה ועשוה למדינה

 7. מה לא ברור. הפרקליטות בסיוע והכוונה של המערכת, מנסה לתפור תיקים. מנדבליט נחשב לחייט כושל, כי התיקים שהוא תפר לא יחזיקו מים.

 8. הלך רחוק השי ליצן

 9. לא הממשלה מושחתת
  אלא היועץ משפטי.
  פרקליטות.
  ומשטרה
  כאחד אשמים לכן
  בא נפנה לחברינו בשמאל להפגין נגד הפרקליטות השקרנית והמזוהמת להיחקר על ששיקרו את חבריהם השמאלנים. רימו אותם שיקרו אותם. הטעו אותם. משכו אותם עד פ"ת להפגין. בזבזו זמן טלויזיה. ומשפחה.. חברינו השמאלנים תתבעו אותם אל תהיו פריירים. שיקרו אותכם ביבי לא עשה כלום כי אין כלום.

 10. בלה..בלה..בלה…זריחת חול בעיניים…פסיכולוגיה בגרוש ולא מעבר לכך.

 11. מה ביבי עושה ואיך הוא סכנה
  אנרכסט

 12. מי הוא ראש הממשלה שמדיח את נאמנו ארדן ממשרד התקשורת, מדיח את המעגל וממנה איש שנתון למרות, ומשחד את נוני מוזס, ומפרק ממשלה בגלל הביביתון ישראל היום, ומעניק מיליונים אלוביץ חברו, ושרתו מכתיבה לוואלה מה לפרסם- מי שמאמין…..

 13. לא היה כלום כי אין כלום. והדבר שהפרקליטות ייצרה יש מאין , יתנדף כלא היה

 14. תנו לממשלה להמשיך. בעשיה חשובה, לא חבל על הכסף שישמרו על הגינות קצת, אז נתניהו הבנתם אבל לא גנב, תוציאו את הכסף הזה על ילדים עניים , זקנים בודדים ובתי חולים

 15. הפרקליטות הגוף ה – "מזוהם" צריך מיידית לסגור אותו ! ביבי היקר הגיעה הזמן לכך ! לא רק כולנו ניפגענו מפרקליטות המדינה אלא גם אתה ! אולי תסיק מסקנות תפטר את כולם ותפתחו גוף אחר עם פרקליטים שיעברו מבחני יושר !

 16. די עם העליהום הזה. לא נפל שום פגם או רבב שמצדיק רעש כזה מהומת אלוהים והוצאות עתק וזה עוד בלי משפט. הגויים ובפכט הערבים מסתכלים עלינו כמיקשה אחת כזבל כמו שהם תמיד חשבו

 17. המושחתת תופרת התיקים ברחה לחו"ל ביום השלישי של השימוע כדי לא לעמוד מול בושת חשיפת תפירתה או שממילא אין לה בושה אלא רק מביך היה לה לעמוד מול הרמה המקצועית הירודה של עבודתה והיא כדי לצאת מההשפלה היא מנסה ליצור רושם כאילו התיק שהשקיעה בו כה רבות הוא חסר חשיבות בעיניה

 18. הפרקליטה בן ארי שווקי ברחה לחול מהבושה לעמוד מול חשיפת התפירה הלא מקצועית והמגמתית שלה

 19. כאשר התיקשורת מתגייסת ביחד עם עורכיי דיו להמציא כתביי אישום ולדווח עליהם יום יום זה ניסיון הפיכה .הם צריכים ללכת לכלא . לחקור אותם

 20. יקח זמן עד שנוכל הזה ילך לכלא .
  רק שלא ירסק את מדינת ישראל בדרך .
  נראה אירן הפכה להיות כלי הנשק האולטימטיבי בידיו .
  כמי שאומר -הזהרו לכם , אם לא תניחו לי ותשאירו אותי בתפקיד – אפתח במלחמה .

השארת תגובה