בצפת חנכו את מזרקת "כיכר האחדות"

כיכר האחדות
כיכר האחדות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ערב פתיחת השנה החדשה בעיריית צפת קיימו אירוע חגיגי ומרשים בהשתתפות מאות מתושבי העיר צפת, לפתיחת כיכר המזרקה בצומת בערי העיר בצפת. מדובר במזרקה הראשונה והיחידה כרגע בצפת, המשנה באופן מהותי את פניה של העיר צפת לבאים מכיוון צפון העיר.

המזרקה המרשימה מוקפת בחומות אבן, עשרות סילוני מים שמתפרצים מהקרקע ויוצרים מגוון צורות של מייצגי מים מרשימים לצד תאורה צבעונית המתחלפת לצד תנועות זרמי המים והמייצגים השונים.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שיזם את הקמת המזרקה ודאג לתקציב הנדרש לשם כך, החליט להעניק לה את השם 'כיכר האחדות'. במהלך אירוע חנוכת המזרקה הסביר אוחנה: "מים הם ברכה, ברכה על העיר צפת ותושביה. זו תחילת של התחדשות העיר צפת כפי שמגיע לתושבי העיר צפת ולעיר צפת עם מזרקה אסטטית ומרשימה" על הבחירה בשם כיכר האחדות אמר: "היה חשוב במיוחד בזמן הזה של מדינת ישראל והעיר צפת, להעניק לה את השם כיכר האחדות. העיר צפת מאופיינת באהבת חינם, ערבות הדדית ואחדות אמיתית שאנחנו חייבים לשמור, לחזק ולהעצים ולא לאפשר מחלוקת ופילוג בפסיפס הכל כך מיוחד של העיר שלנו.

בחזית הכיכר הוצב שלט מפואר המציג את שמה ומהות השם: "כיכר האחדות ״כאיש אחד, בלב אחד״. אחת החוזקות המרכזיות של העיר צפת הינה האחדות, הערבות ההדדית ,החיבור המשפחתי והחיבוק חם בין איש לרעהו. האחדות מבטאת את הרצון המשותף להצלחה קולקטיבית המחזקת את הקהילה. רבי חיים בן עטר- "אור החיים" כתב :כלי המחזיק ברכה הוא השלום וייחוד הלבבות" .

כאמור לאירוע השקת הכיכר והפעלת המזרקה הגיעו מאות תושבים שהתרגשו מהמחזה המרשים. מאז חנוכת הכיכר אלפים מתושבי העיר והמבקרים בה הגיעו למקום לצפות בכיכר המרשימה ואף להצטלם כשהמייצג המרשים ברקע. בעיריית צפת מציינים כי מהפכת חזות העיר בעיצומה ובשבועות הקרובים צפויים חידושים משמעותיים נוספים ברחבי העיר צפת.

השארת תגובה