שיעור למתנדבים בענייני רפואה והלכה

רבנים ומורי הוראה בכנס התעוררות ושיעור 'רפואה בהלכה' לקראת ימים הנוראים ע"י 'איחוד הצלה' בראשות הגר"ס הלברשטאם שליט"א

הרב הלברשטאם איחוד הצלה
הרב הלברשטאם איחוד הצלה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עשרות רבנים ומורי הוראה התכנסו ביחד עם ציבור גדול של הצוות והמתנדבים של 'איחוד הצלה' בראשות הגאון רבי סיני הלברשטאם שליט"א גאב"ד שיכון ג' ורב איחוד הצלה בבני ברק.

ההתכנסות נועדה בכדי להעלות על שולחן מלכים את השאלות והבעיות המתעוררות אצל המתנדבים והכוננים בעיקר בהלכות שבת וחג, ובמיוחד בשני ימי ראש השנה, וכן ללבן את הטיפול הנכון לקראת צום יום הכיפורים. בנוסף לכך השמיעו הרבנים דברי התעוררות לרגל חודש אלול שהם ימי הסליחות והרחמים.

בפתיחת הכנס כובד הרב הגאון רבי אשר גנס מראשי ישיבת קרית מלך ומגיד שיעור בבית המדרש 'דברי חיים' לשאת דברי הכנה לקראת הימים הנוראים, ואכן במשך שעה ארוכה ריתק את הקהל בדברי תורה והתעוררות לתשובה ומעשים טובים, תוך כדי שהוא מספר על הפעילות ב'בית הוראה' שיכון ג' שע"י קהילת 'דברי חיים' ובמיוחד למתנדבי איחוד הצלה שיש להם דלת פתוחה בכל שעות היממה.

יו"ר הסניף בבני ברק ר' אפרים פלדמן נאם באריכות על כל פרטי הארגון הפועל ע"פ ההלכה לכל פרטיה ודקדוקיה, עם זהירות והידורים בענייני שבת וצניעות, וכפי שנהוג שלאחר כל שבת או אירוע חריג מתייעצים עם המרא דאתרא שליט"א ע"י רכז ההלכה הרב נפתלי הלפרין, שאף שולח תזכירים לכוננים עם פרטי הלכות מפורטות. לאחר מכן דיבר הרה"ג ר' משה חיים דרורי בדברי תורה במעלת מזכי הרבים ומצילי החיים.

את המשא המרכזי השמיע הגאון רבי סיני הלברשטאם שליט"א תוך כדי שהוא מספר על מאות מתנדבים מרחבי הארץ שמתקשרים ושואלים שאלות וספיקות שמתעוררים אצלם שהוא ממש קידוש שם שמים ברבים, איך שמתנדבים נזהרים בכללי ההלכה, ואנשים שעדיין אינם שומרים תומ"צ מתפעלים מההתנהגות. כמו כן הוסיף עניינים הלכתיים הנוגעים לשבת וחג וצניעות הפרט כפי ששמע מפי מורו ורבו בעל 'שבט הלוי' מרן הגר"ש הלוי וואזנר זצוק"ל.

לאחר מכן השמיע דברי ברכה נשיא הסניף הרב מרדכי ברזילי כשהוא מודה למארגן הכנס מנהל הסניף הרב ישראל אלתר וצוות העוזרים שטרחו למען הצלחת הכנס לרומם ולקשר את דרכי הפעילות של המתנדבים עם התורה וההלכה. בגמר הכנס עברו המתנדבים לקבל צנצנת דבש ותפוח מידי המרא דאתרא שליט"א עם ברכות לבביות לרגל השנה החדשה.

השארת תגובה