מי משחית את המעונות החרדים?

מעון חרדי שהוקם בתחילת שנה"ל הלימודים הנוכחי במתחם בזק ברחוב הרצל בעיר עבר בשבת ונדליזם, פעם השנייה תוך שבועיים • לאחר שתועדו במצלמות האבטחה, המשטרה עיכבה לחקירה שני ילדים האחראיים למעשה

ונדליזם במעון החרדי (2)
ונדליזם במעון החרדי (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתוך שבועיים: ונדליזם נוסף במעון חרדי

לאחר שעבר ונדליזם קשה לפני כחודש, במהלך השבת שעברה שני ילדים פרצו שוב למעון 'מרשמלו' במתחם בזק שברחוב הרצל בעיר וביצעו בו הרס נוסף, הן במבנה והן בציוד שבתוכו. לאחר חקירת משטרה ועיון במצלמות האבטחה אותרו הילדים האחראיים למעשה.

בשיחה עם 'השבוע בבית שמש' מתאר מנהל המעון את שארע: "במוצאי השבת האחרונה הגעתי למבנה וראיתי לתדהמתי כי שוב בוצע ונדליזם והרס רב, הפעם בכיתה אחרת. יש שם מטבח בסמוך וכחלק מההשחתה כל הכיתה הייתה מרוחה בביצים".

"לתדהמתי, כשפתחתי את המצלמות ראיתי כי שני ילדים אחראיים למעשה. לאחר שבמשטרת ישראל סגרו את התיק החקירה של הוונדליזם הקודם, במשטרה ביקשו לצפות בצילומים ממצלמות האבטחה. בתוך שעות ספורות עלו במשטרה על זהות הילדים ואחד מהם אף הגיע אל פתח המעון וביקש להתנצל על ההרס הקשה שביצע".

שכונה זו היא אחת משתי השכונות הבולטות בעיר שעברו בשנים האחרונות שינוי ניכר, בשל הגעת משפחות חרדיות רבות להתגורר במקום. כעת, עם הקמת המעון החרדי בתחילת שנה"ל הנוכחית, יש מי מתושבי האזור שככל הנראה כועסים על כך ורואים בזה חלק משינוי אופי השכונה, אך עדיין לא ברור מאיזה מניעים פעלו הילדים.

בשנים האחרונות הוקמו בשכונה שני בתי כנסיות, ולא פעם פרצו עימותים בין מי מתושבי השכונה שהיה קשה לו לראות בהתפתחות הקהילות. לפני כשנתיים, במהלך הדלקת מדורת ל"ג בעומר, התפרצו  תושבים וותיקים מהשכונה, כשהם חמושים באבנים ובחפצים חדים, כשאחד מהם אף תקף את המרא דאתרא הגר"נ קופשיץ בדחיפות ובצעקות.

תגובה אחת
  1. לא כתוב באיזו עיר מדובר?

השארת תגובה