130 מיליון שקלים גויסו בערב אחד לחיילי צה"ל

מנכ"ל FIDF: "חברי הארגון מבינים את הקשר שבין תפקידו של צה"ל כמגינה של מדינת ישראל ועצם היותה מדינה חזקה ומשגשגת, לבין חוזקן וביטחונן של הקהילות היהודיות בתפוצות"

חיילים ביו"ש
חיילים ביו"ש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

37 מיליון דולר (130 מיליון שקלים)  גויסו הלילה (רביעי) בערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) שהתקיים במלון הילטון מידטאון בניו יורק בסימן "ערב הצדעה לגיבורים". באירוע השתתפו כ-1,200 אורחים מרחבי ארצות הברית, ביניהם פילנתרופים ואנשי עסקים מהמשפיעים בכלכלת ארה"ב, כמו גם אורחים מישראל ומשלחת של 20 חיילים וקציני צה"ל. ערב ההצדעה השנתי בניו יורק הוא אירוע גיוס התרומות המרכזי של ארגון ה-FIDF.

בין החיילים שהשתתפו באירוע היו גם אלו שהתנדבו לשרת למרות שאינם מחויבים בשל הרקע המיוחד ממנו הם מגיעים, כמו רב"ט סופי, חיילת בודדה מדנמרק שגדלה כנוצרייה על אף העובדה כי אביה היהודי שירת בצה"ל, ושירתה כאחת מהטכנאיות הבודדות בטייסת האדיר 35-F בחיל האוויר, סגן א', חייל בודד ממזרח ירושלים שבחירתו להתגייס לצה"ל עלתה לו בביתו, במשפחתו ובחבריו, סמ"ר אהרון, חייל בודד מניו ג'רזי המשרת כחייל קרבי בצנחניםסמל איתן, חייל חרדי המשרת בחטיבת גבעתי ורס"ן יוסי, אשר היה מפקד בחיל ההנדסה הקרבית שפעל להשמדת מנהרות חיזבאללה בגבול הצפון. בערב ההצדעה הוצג גם סיפורה של משפחת גיבורים, הנמתח ממלחמת ששת הימים ועד היום.

נכבדים נוספים היו: ח"כ גילה גמליאל, השרה לשיוייון חברתי, דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, אלוף יהודה פוקס, נספח צה"ל בארה"ב, אלוף יואל סטריק, לשעבר מפקד פיקוד הצפון וכיום מפקד זרוע היבשה, אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"ל FIDFפיטר ויינטראוב, יו"ר FIDF ויו"ר ערב ההצדעה השנתיבובי כהן, נשיא FIDFארתור סטארק, יו"ר FIDF בדימוס, ד"ר נילי פאליק, יו"ר FIDF בדימוס, תא"ל (מיל') אפי עידן, מנהלFIDF  בישראל, תא"ל (מיל') גילה כליפי-אמיר, מישל מאקורי, כתבת הטלוויזיה, מגישת החדשות, והמפיקה עטורת השבחים שגם תנחה את האירוע, וגלית בריכטה, מנהלת סניף ניו יורק והסביבה של FIDF.

בין התרומות המובילות: ארגון 'נפש בנפש' תרמו 5 מיליון דולר, עמותת 'אחים לחיים' תרמו 2.5 מיליון דולר, עמותת 'אור לחייל' תרמו 2.5 מיליון דולר, איש הנדל"ן, עופר ירדני תרם בשם חטיבת הנדל"ן שלFIDF   2.2 מיליון דולרמארק פרלמן, סגן נשיא FIDF  תרם מיליון דולר ובנוסף השווה תרומה של 10 מלגות IMPACT! לחיילים משוחררים,חברי המנהיגות הצעירה סניף ניו יורק תרמו 1 מיליון דולר, 'מומנטום' תרמו 800 אלף דולר, קרן ג'נסיס תרמו 700 אלף דולר, הפדרציה האמריקאית של יהודי איראן תרמו 600 אלף דולר.

"כבכל שנה, גם השנה מצדיע ארגון ה-FIDF לחיילי צה"ל במסגרת אירוע ההצדעה השנתי בניו יורק, בו לקחו חלק כ-1,200 משתתפים מתומכי הארגון", אמר אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"ל FIDF. "הארגון, שחרט על דגלו תמיכה ברווחתם וחינוכם של חיילי צה"ל, פצועי צה"ל והמשפחות השכולות, גייס בשנה החולפת מעל 139 מיליון דולר שאפשרו לעשות שינוי בחייהם של מעל ל-100,000 חיילים וחיילות המשרתים בצה"ל. חברי ה-FIDF גאים בצה"ל, מזדהים עם משימותיו ורואים בו את אחד הצבאות החזקים והמוסריים בעולם. יותר מכך, הם מבינים את הקשר שבין תפקידו של צה"ל כמגינה של מדינת ישראל ועצם היותה מדינה חזקה ומשגשגת, לבין חוזקן וביטחונן של הקהילות היהודיות בתפוצות".

ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) הוא ארגון ללא מטרת רווח שהוקם בשנת 1981 על ידי ניצולי שואה שהיגרו לאמריקה וחרט על דיגלו עשייה למען חיילי צה"ל. הארגון, המונה 24 סניפים, מגייס מעל 125 מיליון דולר בשנה ואחראי למיזמים שונים לרווחת החיילים בתחומי החינוך, הרווחה והתשתיות דוגמת מלגות ללימודים אקדמים, סיוע לחיילים ממשפחות מעוטות יכולת, תמיכה בפצועי צה"ל ובמשפחות השכול, תמיכה בחיילים הבודדים, אימוץ חטיבות וגדודים ובניית תשתיות רווחה וספורט בבסיסי צה"ל השונים. מנכ"ל FIDF הינו האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר.  www.fidf.org

השארת תגובה