אור ישראלי: מקלב הצפין למגדל העמק

ח"כ מקלב בקריית טבעון ובמגדל העמק: "בניגוד לדברי ההסתה וההשמצה – רואים בחוש כי רוב העם בחר במסורת, – רוב העם רוצה ערכים ויהדות" במגדל העמק נועד מקלב עם עשרות בני נוער מתחזקים תושבי המקום

במדרשיית הנוער במגדל העמק
במדרשיית הנוער במגדל העמק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר תום מערכת הבחירות שהייתה סוערת במיוחד חבר הכנסת אורי מקלב ממשיך בעשייה למען קהילות דגל התורה ברחבי הארץ. הגיע מקלב יחד עם צוות לשכתו לפגישה וביקור בפעם השניה בשנה האחרונה במועצה המקומית קריית טבעון, מקום שהיינו המאחז האחרון של מפלגות השמאל אך גם שם בעבודה יוצאת דופן במשך כל השנה למען התושבים גם במקום זה עלה מספר המצביעים עבור רשימת יהדות התורה דבר שהיא קידוש ה' גדול באיזור.

יצויין כי מרבית הקהילה החרדית במקום הינם אברכים יראי ה' אשר הגיעו להתמקם במועצה המקומית מתוך תחושת שליחות ופעילים במסגרות קירוב כאלה ואחרות כך שמתוך כשמונה עשר אלף תושבי המועצה כמה אלפים מהם כבר מתקרבים לתורה ומצוות, מרגיש היה לשמוע בפגישה עם התושבים המקומיים כי הרבה ממצביעי 'כחול לבן' ביישוב מאסו בהסתה וכי בחרו לקדש שם שמים ולהצביע ליהדות התורה.

במפגש שיבחו ראשי הקהילה החרדית במקום את מקלב אשר מגיע לאיזור גם לאחר הבחירות מתוך רצון לסייע לציבור, במפגש עלו מספר הבעיות במקום כגון בעיית התחבורה אשר גרמה לתושבים רבים לעזוב את המקום היות והמקום מבודד ואין תחבורה סדירה למוסדות החינוך לערים החרדיות באיזור רכסים ולשכונות החרדיות בעיר חיפה. הרב מקלב דרבן את הפעילים במקום להמשיך בעשיה התורנית תוך שהוא מתחייב לפתור בהקדם את כל הבעיות הטכניות והבירוקרטיות.

אברהם קולפ ויעקב לכר מפעילי דגל התורה במקום הציגו בפני חבר הכנסת אורי מקלב וצוות לשכתו את פעילות התורנית במקום כאשר עסקים רבים בעיר עוברים לכשרויות מהדרין עם השינוי במועצה והדרישה של התושבים במקום למזון מהדרין מהיר וזמין ביישוב, זאת לצד מרכז התורני ביישוב הכולל מניני תפילה רבים כולל אברכים ושיעורי תורה לתושבים המתחזקים בסביבה, מקלב הסביר את היות הקהילה מגדול אור לכל היישובים בסביבה ואחיזה של תורה במקום כמו זה חשובה לעין ערוך.

לאחר מכן הגיע מקלב למדרשיית 'אור ישראלי' בראשות הרב יצחק דוד גרוסמן במגדל העמק שם התבקש חבר הכנסת אורי מקלב לשאת דברים בפני עשרות בני נוער המתחזקים ומתקרבים לדת ערב ראש השנה בענייני דיומא, מקלב דיבר בפני הנערים בחשיבות ראש השנה וריבוי הזכויות לקראת ראש השנה.

הרב ישראל סמג'ה ראש המדרשיה במקום הציג בפני מקלב את התלמידים והישגיהם, מקלב שהגיע למקום יחד עם צוות לשכתו התפעל מאוד מהידע ורצון של התלמידים בני הנוער המתחזקים להתקרב לתורה ומצוות תוך שהם מציינים כי ימשיכו לעזור כל העת למען מדרשיות הנוער בארץ, זהו דבר חשוב אשר מקרין אור לא רק על התלמידים אלא על הסביבה הביתית וחברתית של כל אחד ואחד מהתלמידים ויש לעשות הכל בכדי שמרכזים תורניים אלו יפעלו במלא העוצמה והכוח.

מקלב הסביר את העניין הערבות הדדית המחייבת את נציגי הציבור החרדי לדאוג לכלל עם ישראל "החיוב שלנו חיוב דאורייתא, אנחנו באותו סירה ומשהו קודח חור בספינה אנחנו לא יכולים שלא למנוע את זה – לא יכולים להגיד כל אחד יעשה מה שהוא רוצה, כל הזכות שלנו בארץ ישראל היא בגלל קיום המצוות, אנחנו גם יודעים באופן אמיתי שהרוב רוצה מסורת רוצים ערכים לא כמו שלעיתים מפלגות כאלה ואחרות מציגות" מקלב חתם את ביקורו בעיר מגדל העמק במפגש עם תושבי העיר יחד עם פעילי דגל התורה בעיר כאשר התושבים מציגים לרב מקלב וצוות לשכתו את מצוקתם ובעיותיהם והאחרונים נרתמים באופן מידי לסייע.

השארת תגובה