שר החינוך: "העם דורש שיפסיקו לריב"

"אחרי מערכת בחירות שהייתה מלווה בהרבה לכלוך והטלת רפש, מכל הצדדים. החברה הישראלית כבר לא יכולה. העם התעייף. העם רוצה שנבחרי הציבור יפסיקו לריב", אמר השר פרץ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ

שר החינוך הרב רפי פרץ נשא בסוף השבוע דברים בכנס חילופי נשיאים בטכניון והתייחס לפלונטר הפוליטי אליה נקלעה מדינת ישראל.

"בחדר הזה יושבים אנשים שהם העתיד שלנו בתחום המו"פ, בהנדסה, במדעים מדויקים, ברפואה ואדריכלות – אתם הקטר של מדינת ישראל. דווקא בימים של חוסר וודאות פוליטית המדע הוא כיפת הברזל של החברה הישראלית.

בפוליטיקה אין ספר טיסה, לפעמים אני מרגיש כמה חסר דיוק בעולם הפוליטי. בחדר הזה אני מרגיש שותפות דרך. אני מגיע מבית המדרש, מתחום מדעי הרוח, אתם מהמדעים המדויקים. חקירה, בדיקה, פרשנות, העמקה, אלו מושגים משותפים לעולמות האלו.

השר פרץ הוסיף, כי רק שילוב של הכוחות האלו, רוח וחומר, מדע וערכים, יסייעו למדינת ישראל לעמוד בכל החזיתות הצפויות של בשנים הקרובות.

"אנחנו נמצאים בפתחה של שנה חדשה ואחרי מערכת בחירות שהייתה מלווה בהרבה לכלוך והטלת רפש, מכל הצדדים. החברה הישראלית כבר לא יכולה. העם התעייף. העם רוצה שנבחרי הציבור יפסיקו לריב. ידברו על הטוב המשותף, על השווה והמאחד ולא על המפריד. הקיטוב והשסעים מחלחלים למטה ומשפיעים על כל החברה הישראלית, וזו איננה גזרת גורל, אפשר להפוך את זה, גם הטוב והמאחד יחלחל.

אני קורא לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ, ממשלת אחדות רחבה היא צו השעה.
כולנו רוצים בטובתה של מדינת ישראל ואני מאמין שאפשר לשתף פעולה, שני המחנות יחד, למען עתיד טוב יותר עבור מדינת ישראל, עם ישראל, החינוך בישראל וההשכלה הגבוהה בישראל.

השארת תגובה