הנשיא: מערכה בצפון באחריות ממשלת לבנון

נשיא המדינה ערך ביקור במוצב נרקיס הסמוך לגבול הצפוני, שוחח עם החיילים ובירך אותם לקראת השנה החדשה תוך שהוא מתייחס למתיחות הפוליטית

הנשי אםע חיילים, צילם: עמוס בן גרשום, לע"מ
הנשי אםע חיילים, צילם: עמוס בן גרשום, לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נשיא המדינה ראובן רבלין ביקר במוצב נרקיס שעל יד מטולה שם נפגש עם החיילים ובירך אותם לקראת השנה החדשה.

הנשיא שוחח עם החיילים והתייחס לימים המתוחים והסוערים במערכת הפוליטית.

"בימים האחרונים כמעט ולא יצאתי ממשכני בירושלים, תוצאות הבחירות הצמודות הפכו את סבב ההתייעצויות שערכתי עם הסיעות, חברי הכנסת החדשה שנבחרה, למורכבות וטעונות מהרגיל. כפי שבוודאי שמעתם, נפלה החלטה אתמול בערב, ואני מקווה שממשלה רחבה ויציבה תקום במהרה ושבקרוב תצא בשורה מציון. אני, בכל מקרה, שמח לצאת סוף סוף מביתי שבירושלים כדי לפגוש אתכם, יקיריי, באוויר הטוב של הצפון."

הנשיא הוסיף, כי "חשוב שנבהיר למבקשי רעתנו, כי שקט יוכל לשרור רק משני צדי הגבול. לבנון נושאת ותישא באחריות הריבונית לכל פעולה של חיזבאללה, ונשיא לבנון לא יוכל לרחוץ בניקיון כפיו אם טילים איראניים ישוגרו לעבר ישראל. איננו ששים אלי קרב, אך אנו נחושים לשמור על ריבונותנו ועל בטחון אזרחנו, וכל פעולה כנגדנו תענה נחרצות. מי כמוכם יודע, שאנו ערוכים ונכונים לכל תרחיש – בכל עת ובכל זמן. צה"ל וכוחות הביטחון עושים לילות כימים כדי לשמור על השקט והביטחון, ובמקביל – להיערך לעימות הבא, אם ייכפה עלינו. אויבנו המנסים לבחון אותנו יתקלו בנחישות שלנו – הנחישות שלכם. ומי שינסה להכות אותנו בכוח, ראינו גם השנה, יוכרע בכוח."

הנשיא פנה אל חיילי האוגדה, שיבח אותם על פעילותם ואמר, "אתם, המשרתים באוגדה 91, נמצאים בחוד החנית של האתגר הביטחוני המורכב של מדינת ישראל", אמר הנשיא והוסיף: "אנחנו סומכים עליכם וגאים בכם. אתם שומרי הסף שלנו בגבול הצפוני של המדינה, ניצבים כחומה בצורה בינינו ובין כוחות רדיקליים הרסניים, אויב שמתעצם בחסות איראן ואינו מכיר בזכותנו לחיות כאן."

לנשיא התלוו מפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם, מפקד "עצבת הגליל" אוגדה 91 תת-אלוף שלומי בינדר, מפקד עוצבת חירם אלוף-משנה יהודה ואך, מזכירו הצבאי של הנשיא תת-אלוף עלא אבו רוקן וראש מועצת מטולה, דוד אזולאי.

השארת תגובה