נתניהו: "יש סיכויים, לא בטוח שאצליח"

נשיא המדינה הטיל על ראש הממשלה בנימין נתניהו את המנדט להרכבת ממשלה בישראל – רה"מ אמר כי הוא ינסה לעשות את הבלתי ייאמן על אף שהוא מבין שסיכויי ההצלחה נמוכים

נתניהו
נתניהו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימן נתניהו קיבל אמש מנשיא המדינה את המנדט להרכבת ממשלה בטקס צנוע בבית הנשיא בירושלים.

האירוע התקיים שעה קלה לאחר תום המפגש שיזם הנשיא בין ראש הממשלה לבין יו"ר מפלגת 'כחול לבן'.

בהצהרה שהעניק לאחר סיום דברי הנשיא אמר ראש הממשלה כי הוא מבין את גודל השעה ואת המורכבות שבה, והביע תקווה שיצליח במשימה על אף שהוא יודע כי הסיכויים לכך אינם גדולים.

"אי היכולת שלי אמנם קטנה מזאת מאי היכולת של בני גנץ כי אנחנו שנינו לא נצליח להקים ממשלה אלא יחד. צו השעה זאת ממשלת אחדות לאומית, רחבה, והייתי אומר – מהירה", אמר רה"מ.

לאחר שמנה את האתגרים עמם מתמודדת המדינה הוסיף רה"מ וציין, כי "דרושה ממשלת אחדות לאומית רחבה והיא דרושה עכשיו. כל אחד מבין שלא תהיה הזדמנות אחרת. לכן אני אעשה כל מאמץ להקימה, בהנהגה משותפת. אני מדבר על הנהגה משותפת, ממשלה פריטטית, ממשלה עם הסדרים שונים מעניינים שהעלית, ניתן לעשות שורה של דברים כדי להבטיח את אותה שותפות ואותו מבנה ברור בין שניים שמובילים אותה".

"אבל הדגש שאני שם על המהירות. בהקדם האפשרי. זאת הממשלה היחידה שבאה בחשבון. אנחנו יכולים לעשות את זה מהר מאוד, את הממשלה הזאת אפשר להקים מהר מאוד אם רוצים. אבל כפי שאמרתי לך הנשיא, אם הממשלה הזאת שבכוחנו להקים מהר לא תקום מהר, היא כנראה תקום רק בישורת האחרונה. היא תקום רק שאנשים יבינו שאין אפשרות אחרת ואז יקימו אותה. לכן אין טעם לבזבז את זמנה של המדינה ולמתוח עוד חודשים עקרים בביטול זמן. אם לא אוכל להרכיב את הממשלה בימים הקרובים, כנראה שנצטרך לחכות למקצה האחרון, אולי ל-21 יום האחרונים, ואז שכולם מבינים שאין ברירה אלא ממשלת אחדות אז היא קום תקום".

"לכן אעשה את הכל עם המנדט שנתת לי ואם לא אצליח אחזיר לך את המנדט. בעזרת השם ובעזרת אזרחי ישראל, גם בעזרתך הנשיא, נקים ממשלת אחדות לאומית רחבה בהמשך. אני מקווה שנצליח עכשיו. אני מאוד מודה לך, על השיחות החשובות בינינו ועל המאמץ החשוב והגורלי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. מצידי, אעשה כל מאמץ בעניין הזה".

השארת תגובה