דרישה: לפתוח בחקירה נגד נפתלי בנט

במכתב תלונה שהוגש אמש לניצב גדי סיסו – ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, הציג חבר מרכז הבית היהודי הכלכלן ארז צדק שורה של חשדות לכאורה למעשים פליליים מצד השר לשעבר נפתלי בנט כשזה עמד בראש מפלגת "הבית היהודי"

שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (10)
שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (10)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"אני פונה אליכם בדרישה לפתיחה בחקירה נגד מר נפתלי בנט ואחרים, בגין חשדות למרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק המפלגות ועל חוק מימון מפלגות, עברות מנהלים בתאגיד ועוד" כתב צדוק.

בין שאר החשדות לכאורה שהוצגו בתלונה ציין צדוק את העובדה כי פעם אחר פעם נקנסה המפלגה בראשותו ע"י מבקר המדינה בשל התנהלות רשלנית והעברות כספים ללא אסמכתאות. בנוסף, עפ"י הדוחות הכספיים של מפלגת הבית היהודי לשנת 2012, טרם הצטרפותו של מר בנט, סך כל התחייבויות המפלגה עמד על 17.9 מיליון שקלים. עפ"י הדוחות הכספיים של שנת 2016, סך כל התחייבויות המפלגה עמד על 28.8 מיליון שקלים. בדוחות הכספיים של שנת 2017 נרשם רווח הון של 2.6 מיליון שקלים ממכירת נכס נדל"ן משותף לבית היהודי ולתנועת הפועל המזרחי. התקבול עצמו לא נרשם בדוחות הכספיים אבל רווח ההון הגבוה מלמד שהסכום גבוה ומשמעותי. סך ההתחייבויות בסוף שנת 2017, אחרי מכירת הנכס, עמד על 23.4 מיליון שקלים.

צדוק ביקש גם להדגיש כי חלק מהחשדות לכאורה הן לקיחת כספים לצרכיו האישיים של מר בנט. "העובדה שבאופן שיטתי, בשתי מערכות בחירות צמודות ובזמנים סמוכים בכל אחת מהן, יצאו מיליונים רבים מחשבונות הבנק של הבית היהודי ומחשבונותיו הפרטיים של מר בנט, ללא אסמכתאות, כשרואה החשבון של המפלגה מודה שנה אחר שנה שאין לו מושג מה קורה שם, ואותם מיליונים רבים עברו דרך אותו משרד פרסום ויחסי ציבור שמרכז את כל הפרסומים – של המפלגה והאישיים של מר בנט, כאשר שומרי הסף הפנים-מפלגתיים מושבתים מפעילות ומיכולת ביקורת או אינם קיימים, מחייבת חקירה שמטרתה לבדוק האם כספי ציבור שימשו לצרכים אישיים".

השארת תגובה