בחיפה יש דירות להשכרה

חברת גולדן ארט השיקה את פרויקט "הרובע" בואדי סאליב בחיפה – בטקס גזירת הסרט השתתפו בכירי החברה מהארץ ומחו"ל וסגן ראש העיר חיפה

חנוכת פרויקט הרובע של חברת גולדן ארט בחיפה צילום קובי סרור
חנוכת פרויקט הרובע של חברת גולדן ארט בחיפה צילום קובי סרור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת גולדן ארט, המקימה את פרויקט הרובע בשכונת ואדי סאליב בחיפה, השיקה את הפרויקט, עם פתיחת הבניין הראשון בו. המתחם, המוקם על ידי חברת גולדן ארט, כולל סה"כ 198 יח"ד ב-3 בניינים בני 9 קומות ויהווה את המסה הקריטית הראשונה לאכלוס השכונה שעוברת תהליכי התחדשות ופיתוח משמעותיים. הפרויקט כולל דירות בטווח של 2-5 חדרים, חלקן למכירה וחלקן להשכרה ארוכת טווח. הפרויקט צמוד לפארק חדש בן 12 דונם שהקימה העירייה.

הבניין הראשון שהושק מיועד להשכרה ארוכת טווח ואכלוסו יחל במהלך חודש אוקטובר. הבניין להשכרה בן 9 קומות וכולל 131 דירות בנות 2, 3 ו-4 חדרים, כ-85% מהדירות הן דירות קטנות אך סטנדרטיות של 2-3 חדרים שכוללות מרפסת/גינה. מדובר בדירות עם מטבח מאובזר הכולל כיריים, מקרר, מדיח ותנור, ארונות קיר ומיזוג מיני מרכזי דירתי. בנוסף חלק מהדירות יוצעו עם ריהוט מלא לטובת גיוון המענה לצרכי שוכרים. החברה מציעה חוזה השכרה של עד 3 שנים, וניהול מלא של הבניין והפסיליטיז שלו הכוללים חדר כושר, מועדון דיירים, חדר כביסה, חברת ניהול ואחזקה עם אב בית 24/7 ומערכת חימום מים מרכזית.

מחירים:

דירות 2 חדרים יושכרו החל מ-2,800 שקל לחודש

דירות 3 חדרים יושכרו החל מ-3,300 שקל לחודש

לדברי שמעון ג'יני מנכ"ל חברת גולדן ארט "אירוע השקת הפרויקט מרגש במיוחד. הפרויקט מביא לידי ביטוי מעשי ומובהק הגשמת חזון, חלוציות ופריצת דרך, ומודל להתחדשות עירונית במקום עם היסטוריה עשירה ומורכבת, אופי ייחודי ומיקום אסטרטגי. כל מי שעמד במקום הזה לפני פחות משש שנים ראה רק גבעת טרשים ועזובה מסביב. היום רואים פרויקט מפואר, פארק עירוני, תנופת התחדשות מסביב ואוכלוסיה חדשה הממתינה לאכלוס. הפרויקט בפני עצמו נחשב לחדשני בארץ היות ומדובר ביישום יוזמה פרטית להקמת מתחם המשלב בנוסף לדירות למכירה גם דירות להשכרה ארוכת טווח, המנוהלות באופן מקצועי ומבטיחות אפשרות לשכור דירה איכותית בראש שקט עם זמינות לכל השירותים הנדרשים. אנחנו צופים ופועלים להמשך פיתוח השכונה כולה הן בצד פתרונות הדיור והן בצד שירותים לקהילה, ובטוחים ששיתוף הפעולה עם עיריית חיפה יימשך ויבטיח את הגשמת החזון במלואו במקום".

הרב דב חיון, סגן ראש העיר חיפה בירך ואמר ש"פרויקטים של דיור נגיש להשכרה ברמה גבוהה זו הדרך למשוך צעירים לגור בעיר ולתרום לפיתוח העיר. מי ייתן וירבו פרויקטים מהסוג הזה".

הפרויקט תוכנן על ידי האדריכלים ניר ונילי חן ועיצוב הפנים לשטחים הציבוריים על ידי מעצבות הפנים הדס פאר ודניאלה צ'צ'יק מחברת A2. כחלק ממדיניות החברה הרואה בבניית הקהילה והסצנה התרבותית שבה, הוחלט על שילוב אמנות גרפיטי בבניין. במסגרת זו הגיע מסנט פטרסבורג לארץ אמן הפופ ארט הבינלאומי ניקול קלמפרט על מנת לעטר את האזורים הציבוריים בבניין. קלמפרט אמון על גרפיטי במספר לובאים בפרויקט, ביניהם לובי הכניסה הראשי. בנוסף, מספר אמני גרפיטי מקומיים תושבי חיפה שפועלים בכל רחבי הארץ ובעיקר בעיר התחתית בחיפה, עיטרו חלק מהלובאים. הקו המנחה הוא יצירת גרפיטי עם זיקה לשכונת ואדי סאליב, תחושת שייכות והקשר ההיסטורי לתחילת ימיה של העיר.

שכונת ואדי סאליב בחיפה הייתה עד לאחרונה שכונה נטושה שבליבה שורת מבנים ריקים המיועדים לשימור. השכונה נחשבה בתחילת המאה ה- 20 לשוקקת חיים. ב-1959 התפתח הקונפליקט סביב נושא האפליה העדתית, וכתוצאה מכך התפתחו מהומות שבעקבותיהן פונו תושביה לשכונות העולים החדשות בחיפה.

מאז השכונה לא אפשרה מגורים עקב מצבה הירוד, אך בשנים האחרונות ניתן לראות את תחילת ההתחדשות העירונית וההתעוררות האורבנית, עם פרויקטים שנמצאים בבניה מתקדמת. בשכונה הממוקמת בסמוך לאזורי התעסוקה, האקדמיה והבילוי של חיפה פועל שוק הפשפשים האותנטי האחרון בארץ, ואזור קמפוס הנמל נחשב לאזור הבילויים העמוס ביותר בעיר. השכונה נהנית מגישה נוחה לכלל אמצעי התחבורה הציבורית וכן לכבישי הגישה המרכזיים וצמודה לאזורי תעסוקה, אקדמיה ובילוי מרכזיים בעיר.

קבוצת גולדן ארט היא קבוצה יזמית המובילה פתרונות דיור בראייה הוליסטית. הקבוצה מאמינה שלא מספיק רק לבנות בניין בסטנדרט גבוה, אלא נדרש לפעול בראייה ארוכת טווח במודל לפתוח שכונות המשלב גם מסחר ושירותים לקהילה לרבות חינוך ותרבות, המביאים לידי ביטוי אוטונומי את אופייה ומובילים לשדרוג מעמד הסביבה כולה. בין מייסדי גולדן ארט עומדים מייסדי החברה האמריקאית ARTIMUS NYC ובמוניטין החברה רזומה נרחב של בניית ואחזקת בנייני מגורים, שטחי מסחר ומלונאות לאורך שנים.

השארת תגובה