השאלות שמאחורי הרמת סינוס

הרמת סינוס
הרמת סינוס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ניתן לשמוע רבות על הרמת סינוס, אך מה באמת מסתתר מאחורי אותו מונח מאיים, כיצד מרימים אותו ולמה צריך לעבור את ההליך? ובכן אם גם איתכם רופא השיניים דיבר על האפשרות, אתם מוזמנים לעשות מעט סדר ולקבל מענה לסדרת שאלות.

מדוע ההליך כה חשוב?

בהרבה מקרים השיניים מהלסת העליונה נופלות ובעקבות כך מצב העצם מתבלה, כך שאם מבקשים להשתיל שן חדשה ישנה בעיה, ולו כי לבורג (לשתל) אין מספיק "בשר" שאליו הוא יכול להתחבר. מכאן שטוב לדעת שאין צורך לוותר על סך היתרונות ששתלים דנטליים מציעים, אלא פשוט לפני שמתחילים בתהליך ניתן "להצמיח עצם", כאשר תהליך זה קרוי "הרמת סינוס".

אלו שלבים כולל ההליך?

אז מה בדיוק עומד מאחורי המונח "הרמת סינוס"? ובכן ראשית המטופל עובר סדרת צילומי סי טי וצילומים פנורמיים, כך עוד לפני שניגשים לפעולה, התמונה ברורה ויש תוכנית עבודה נקודתית – בהתאם לנתונים האישיים של המטופל. מה בדיוק צפוי? ראשית הרדמה מקומית (או טשטוש) ולאחר מכן יצירת פתח אל עבר הסינוס ושחרור מוקפד של הרקמה שבתחתית רצפת הסינוס. פה טוב לדעת שהטכנולוגיה כיום מאוד מתקדמת, כך שבין היתר נעשה שימוש בלייזר שמייעל את דיוק הפעולה. לאחר שנוצר מקום משתילים בו עצם, סוגרים את הפתח, ולפני שממשיכים לשלב הבא (לפני שמטמיעים שתל דנטלי) מחכים שהאזור יחלים.

כמה מחכים לפני שממשיכים?

כמה זמן יש לחכות לאחר שהגיע לתומו שלב הרמת הסינוס? ובכן לעיתים אין צורך כלל לחכות כי מצבה של העצם מאפשר לנצל את התהליך עבור התקנת השתל. עם זאת, אם רצפת הסינוס נחשבת דקה, הרי שמומלץ לחכות בערך כחצי שנה – עד שהעצם תיקלט כראוי והמקום יחלים לגמרי. הייתם שמחים לסגור את הפינה בפעם אחת? ובכן השתלת שיניים ביום אחד אכן סיטואציה אפשרית, אך רק רופא מקצועי יקבל החלטה – לעיתים שווה לחכות יותר זמן וליהנות מתוצאה שתחזיק מעמד יותר זמן.

יש עצם מה עתה?

סיימתם את הליך הרמת הסינוס ועתה יש להבין מה מותר ומה אסור, כי בכל זאת עברתם הליך כירורגי. ובכן אם תכננתם לטוס בזמן הקרוב, נראה שתאלצו לחשב מסלול מחדש, כי עד כשלושה שבועות מיום הניתוח לא מותר לטוס. מה עוד? אם אתם חובבי ספורט, תיאלצו לוותר גם על כך לתקופה הקרובה ובאופן כללי לא מומלץ להפעיל לחץ על מערות האף. כמו כן, רופא מקצועי לא ישחרר הביתה ללא הנחייה ואף יזמן למעקב, כך שבכל ביקור תוכלו לברר אלו איסורים יורדים מהפרק ועד כמה ניתן לחזור לשגרה מלאה.

למה הגיוני לצפות?

חשוב מאוד להיכנס להליך רפואי כאשר מודעים היטב לכלל התמונה ועל כן נציין שבתום הניתוח צפויות נפיחויות ואף בצקת באזור העין. כמו כן, צפויים דימומים קלים מאזור הפה והאף, כך שאין להיבהל. ישנו ספק? גשו למרפאה להיבדק. בהצלחה!

השארת תגובה