תתקדמו – מעשנת בשר!

רוקח קמינים, גרילים ומעשנות
רוקח קמינים, גרילים ומעשנות
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עם כל הכבוד לנפנוף, יש להכיר שכיום קיים שחקן חדש בזירה, כיום ישנה מעשנת בשר שמשנה במעט את טעמי המשחק ואף הופכת אותם להרבה יותר עמוקים וייחודיים.

עניין של טעם אישי

יש מעשנה שעובדת על פלט ויש מעשנה שעובדת על פחמים. שתי האופציות טובות אך שונות (למשל האופציה השנייה מפיקה עשן יותר בריא ופחות מציק), ועל כן ממש כפי שיש מי שאוהב את הנתח שלו במידה מדיום ויש מי שאוהב את הנתח שלו במידה מדיום וול, כך גם יש מי שמעדיף לעשן בשר על פחמים ויש מי שמעדיף לעשן בשר על הגז, ועל כן האופציה הטובה ביותר היא פשוט לטעום ולקבל החלטה.

לא המצאנו את הגלגל

עישון בשר היה מקובל עוד מתקופת האבן, רק שכיום מעשנים בשר על מנת להתענג על טעמים ייחודיים, ואילו בזמנו עישנו בשר על מנת לשמר אותו לאורך זמן, ולו כי מקרר לא היה, מקסימום בור עמוק באדמה. מכאן שלא מעט שנים חלפו והשיטות השתכללו, ועל כן טוב לדעת שכיום הכול הרבה יותר פשוט, איכותי, מדויק וכמובן שגם טעים. כך למשל מעשנת פלט מתקדמת מאפשרת לתכנת את כל הנתונים ופשוט לחזור כאשר הנתח מוכן בדיוק במידה הרצויה, משמע אפילו אין צורך להפוך צד ואם מבקשים לגוון, תמיד ניתן לשחק עם סוגי עצים, כך שהארומה תשתנה בהתאם.

להתראות לגבר שאוהב לנפנף

אין זה סוד שגברים אוהבים את הפוזה שבה הם נעמדים ליד המנגל, אוחזים בבקבוק בירה פתוח, מנגבים את הזיעה ופשוט מנפנפים, מנפנפים ומחכים שהזמן יעבור והנתחים ייצלו. עם זאת, כיום עידן הניו אייג' מפנה מקום "לגבר החדש", ועל כן המעשנה משתלבת היטב בתמונה – מאפשרת להגיש לצלחת נתחים משגעים, וזאת מבלי שהגבר יצטרך לעמוד זמן ממושך בחוץ כאשר הוא מנפנף ובעיקר מזיע.

יש מעשנה מה עם סדנה?

יש לכם מעשנת בשר, מה עתה? לומדים למנף חומרי גלם ודיוק טעמים. בכדי לנצל את המעשנת כהלכה מומלץ לשלב סדנה מקצועית. מה מחכה לכם בסדנה לעישון בשרים? אינספור נדבכים, אך בגדול תזכו ללמוד כיצד שולטים בחום, כיצד מכינים עופות, דגים ובשרים (ואלו נתחים יותר מתאימים), כיצד מתבלים, כיצד מכינים מראש את הנתח וכמובן אם טרם רכשתם מעשנה, תלמדו איזו יותר מתאימה, בהתאם לצרכים אישיים.

מוכנים לקראת השינוי?

זוכרים את הימים שבהם חשבתם שמדיח כלים אינו הכרחי ואז את הימים שבהם חשבתם ששואב אבק אינו הכרחי? ובכן כיום ברור לגמרי שאינכם יכולים לתפקד בלי אחד משניהם, וכאן תגיעו בדיוק לאותה מסקנה לאחר שתרכשו מעשנה. פתאום לא תקלטו כיצד נראו הארוחות שלכם לפני ועל כמה מטעמים בריאים ומיוחדים ויתרתם, פשוט כי היה חסר לכם אמצעי ייעודי. מסקנה? הגיע הזמן שגם אתם תשדרגו!

השארת תגובה