העירייה תקדם תכנית חומש לחינוך החרדי

לאחר פתיחת שנת לימודים מוצלחת, נפגשו ישראל קלרמן ומשה ליאון וסיכמו לקדם תכנית שתפתור באופן יסודי את מצוקת המקום של מוסדות החינוך החרדיים בבירה

כיתה
כיתה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר פתיחה מוצלחת עם מינימום תקלות של שנת הלימודים במגזר החרדי, נועד סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק משאבי חינוך ישראל קלרמן לישיבה ממושכת עם ראש העירייה משה ליאון שמהלכה הנחה ראש העיר את הצוות המקצועי בעירייה לעשות הכול על מנת לקדם במהירות את תכנית החומש לבניית אלפי יחידות דיור במגזר החרדי.

בפגישה שיבח ראש העיר את הרב קלרמן ואת הצוות המלווה אותו, שלמרות כל הבעיות והמכשולים והקשיים שצצו ברגע האחרון, הם השכילו להביא לפתיחה חלקה ומוצלחת של שנת הלימודים בירושלים.

בפגישה נדונו באריכות הצרכים הגדולים של החינוך החרדי בירושלים, לאור הגידול המבורך שהיה מנת חלקו בשנים האחרונות, גידול שלא זכה למענה הולם והביא למחסור חמור של אלפי כיתות במגזר החרדי בירושלים.

"במהלך ההכנות לפתיחת שנת הלימודים, נחשפנו באופן חריף ביותר למצוקה שהייתה ידועה לנו זה מכבר. ראינו את המחסור העצום בכיתות חינוך בירושלים, מחסור שאנחנו חייבים לפתור אותו", אמר קלרמן לראש העיר.

ראש העיר מצדו הנחה את הצוותים המקצועיים לקדם באופן מידי את תכנית החומש שתיתן מענה מקצועי למחסור בכיתות לימוד במגזר החרדי.

עם כניסתו לתפקידו בחודש טבת, כינס ישראל קלרמן את הצוות המקצועי המלווה אותו, כדי לבנות תכנית מקצועית להיערכות לשנת הלימודים. חלק לא מבוטל מהמאמץ הושקע בקידום ואישור תכניות לבניית כיתות חדשות, תכניות שחלקן היו תקועות במשך שנים ארוכות. כך למשל תיכון 'עלי באר' שגדל בשנים האחרונות קיבל הקצאה מעיריית ירושלים בשכונת בית וגן, וביוזמת קלרמן אושרה בנייתם של 16 כיתות חדשות בתיכון שבנייתם תחל בחודשים הקרובים.

מוסד נוסף שזכה לבשורה הוא תלמוד תורה 'דברות משה' בשכונת הר נוף. לאחר 16 שנה שבהם התכנית לפיתוח הת"ת הייתה תקועה, אושרה התכנית לבניית 24 כיתות לימוד חדשות ועוד 6 גני ילדים. מנהל הת"ת הרב אריה פוקסבמר הודה לסגן ראש העיר ואמר: "אחרי 16 שנה שלא מאשרים לנו את התכניות להרחבת גבולות הקדושה של התלמוד תורה, בתוך חצי שנה מאז שנכנס לתפקיד שלו הרב ישראל קלרמן מצליח להתניע תכוניות בינוי בקצב מדהים".

במקביל, אושר תקציב עירוני גדול לתקצוב צביעתם מחדש והניקיון של מוסדות החינוך העצמאי בירושלים.

השארת תגובה