בנט: "נתניהו ראשון, לחנוך את גנץ"

"לא אקבל החרמה של סמוטריץ' או החרדים, לא אסכים לפסילת ציבורים שלמים או אנשים מסוימים, כמו שאני לא פוסל אנשים מהמפלגה של גנץ ולפיד" – מאשים: לפיד מנסה לטרפד את המגעים עם הליכוד

השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו
השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת נפתלי בנט, לשעבר יו"ר הבית היהודי ומראשי 'הימין החדש' כיום, מבהיר, כי הוא מתנגד לפסילת ציבורים שלמים מצד כחול לבן במסגרת הניסיונות להביא להרכבת ממשלה.

"מבחינתי אין החרמות על בסיס אישי. יהיו קווי יסוד לממשלה ומי שרוצה ייכנס ומי שלא רוצה לא ייכנס, אבל בשום אופן לא אסכים לפסילת ציבורים שלמים או אנשים מסוימים, כמו שאני לא פוסל אנשים מהמפלגה של גנץ ולפיד, כך אני מצפה מלפיד לא יפסול אנשים מהציונות הדתית והחרדים". אומר בנט בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "מנהיגות זה לאחד ולא לפסול. אם גנץ רוצה להיות מנהיג הוא צריך ללמוד לאחד את העם ולא לפלג".

באשר להיתכנות בהקמת ממשלת אחדות ברוטציה אומר בנט, כי "בממשלה שכזו נתניהו חייב להיות הראשון, שכן הוא זה שיחנוך את בני גנץ, יעזור לו להתלמד, כי יש כאן מדינה לנהל. זה לא משחק ילדים. ניהול מדינה זה הרבה יותר מורכב מפיקוד על צה"ל, ולכן די ברור שברוטציה צריך נתניהו להיות ראשון".

בנט מאשים את יאיר לפיד כי הוא זה שמנסה לטרפד את המגעים בין הצדדים. "אני חושב שב'כחול לבן' בעיקר לפיד מנסה לסכל ולתקוע מקלות בגלגלי ממשלת אחדות רחבה, ולכן אנחנו שומעים על עוד ועוד התניות כמו נישואים אזרחיים ועוד חוקים אנטי דתיים. כך לא בונים אחדות. לפיד וגנץ צריכים להבין שגם הם לא ניצחו. אני מאוד מצטער על התיקו, אבל הבוחר לא נתן לנו את זה. אגיד יותר מכך, היו לנו הרבה תכניות לקדנציה הבאה, אבל בגלל שהבוחר לא נתן לנו לא נוכל לממש הכול, אבל יש לטפל בעזה, בגירעון, באיראן, בתחבורה ועוד. בנסיבות האלה הציבור כופה עלינו ממשלת אחדות שוויונית".

האם קיים סיכוי לפירוקו של הבלוק, אולי לקראת סוף המועד הנתון להרכבת הממשלה הבאה? נשאל בנט והשיב, "אני מחויב לבלוק הזה ולא אתן שיפקירו את סמוטריץ' או את החרדים. נתתי מילה וכולנו בבלוק אחד". האם גם נתניהו סבור כך? "אני מקווה שכן. אני חושב שהאינטרס שלו הוא לשמור על בלוק. אעמוד על זה שהציונות הדתית לא תהיה בן חורג בניהול המדינה, אלא שנמשיך להיות משמעותיים ודומיננטיים ביכולת להשפיע".

השארת תגובה