ועדת הבחירות אישרה – יהדוה"ת התנגדה

יו"ר הוועדה השופט מלצר: "אם יתקיים סיבוב שלישי, לא אכהן עוד פעם בתפקיד – נציגי יהדות התורה עו"ד יוסטמן וובר הצביעו נגד התוצאות

קלפי-בחירות-צילום-ועדת-הבחירות-המרכזית
קלפי-בחירות-צילום-ועדת-הבחירות-המרכזית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת הבחירות המרכזית התכנסה הבוקר לישיבת סיכום מערכת הבחירות והצבעה בעד תוצאות הבחירות הסופיות לכנסת.

נגד ההחלטה הצביעו שני נציגי יהדות התורה כמחאה על כך שלא ניתנו להם הנתונים שעל בסיסם הוחלט להוסיף מנדט אחד לליכוד ולגרוע מנדט מיהדות התורה.

יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, סיכם את הליך המחירות ואמר, כי "ניסו לעשות דה-לגיטימציה גם של הבחירות וגם של ועדת הבחירות, ואני מודה לדובר גיורא פורדס שעמד בגאון ועצר את המתקפה הזו. ניסו להעצים מקרים שהיו בשולי השוליים שהיו בפעם הקודמת, ולפגוע בלגיטימיות של ההליך והצלחנו לעמוד פרץ".

"הפקנו לקחים מתוך מטרה של אפס ליקויים ואין אפס ליקויים אבל אנחנו קרובים לזה, והצלחנו תקשורתית להדוף את הדברים, וגם העם אמר את דברו. אמרו שאחוז ההצבעה ירד ואנשים ימאס להם בגלל דחיפות הבחירות, והפלא ופלא אחוז ההצבעה עלה – אני כבר אומר לכם, אני מקווה שלא יהיה סיבוב שלישי, זה לא לטובה, ואם יהיה בזה הרגע אני נפרד מכם", חתם השופט.

סגן היו"ר ונציג הליכוד בוועדה ח"כ דוד ביטן סיכם אף הוא את מערכת הבחירות וכשהוא פונה לחברי הוועדה אמר, "אני מודה שתמיד נעניתם לפניות שלנו ולא שמתם מכשולים. 'אני מודה לשופט מלצר שבניגוד לאחרים לקח את הנושא של טוהר הבחירות בצורה רצינית ועשה דברים שלא נעשו בעבר וכמובן שצריך לעשות עוד שינויים ושיפורים בנושא טוהר הבחירות כי בסופו של דבר לא צריך להאשים את מי שמטפל בבעיה אלא את אלה שמזייפים והולכים לבחירות במטרה לזייף. אני מקווה שנעשה עוד כמה שיפורים כדי למנוע כמה שיותר זיופים במערכת הבחירות".

השארת תגובה