התחרטו: 'ימינה' לא תתפצל

בליל הבחירות הודיעו ראשי מפלגות 'הבית היהודי' ו'הימין החדש' על התפצלותם, אלא שנסיבות חוקתיות אינם מאפשרים למפלגה המאוחדת תחת דגל 'ימינה' להתפצל

נפתלי בנט בראיון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (13)
נפתלי בנט בראיון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (13)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפלגת 'ימינה' שראשיה הודיעו בליל הבחירות על פיצול המפלגות המרכיבות את הרשימה, חזרו בהם לפי שעה וזאת עקב אילוצים טכניים שאינם מאפשרים להוציא אל הפועל את היוזמה ולממש באופן חוקי את הפיצול.

לפי הדיווח ב'ישראל היום', הרי שככל שבנט, הרב פרץ וסמוטריץ' הכריזו על פיצול, הרי שזה כלל לא נכנס לתוקף מבחנה חוקתית, שכן הכנסת ה־22 כלל לא נכנסה לתפקידה ולכן רשמית, סיעת ימינה עוד לא קיימת. כמו כן, ועדת הכנסת או ועדת ההסכמות של הכנסת ה־22, הן אלה שאמורות לאשר את הפיצול העתידי, אך כאמור גם הן יתחילו בפעולתן רק בעוד כשבועיים.

ל"ישראל היום" נודע, כי בשלוש המפלגות המרכיבות את ימינה יש הרהורי חרטה על הפיצול.

הבוקר התבטא ח"כ מוטי יוגב, כי אין זה נכון יהיה להביא לפיצול המפלגה. בצמד ראיונות שנתן הבוקר לרשת ב' ולגלי צה"ל קרא יוגב לבחון מחדש את פיצול 'ימינה' לשתי סיעות. "אני חושב שכל ניסיון לחלק את הציונות הדתית לחרד"לים ולייטים פוגע בציונות הדתית, שמטרתה לחבר – עם ישראל, ארץ ישראל, תורת ישראל ומדינת ישראל. חברנו, הזדמנות להתקדם קדימה בכוחות משותפים. אני מבין שיש בין חברינו כאלו שרוצים כך או אחרת, אני מקווה שנשב בימים הקרובים ונדע לחבר ולשתף פעולה בכל מה שניתן", אמר בראיון לאפי טריגר.

עוד הבהיר יוגב כי "בראש הבית היהודי עומד הרב רפי פרץ, שר החינוך, הוא מנהיג מפלגת הבית היהודי. אנחנו עוד נשב כולנו, ונשקיע גם בזה, איך בכל הכוחות בישראל וגם בציונות הדתית חותרים לאיחודים ולא לפילוגים".

השארת תגובה