משפטנים תומכים באנרכיסטים' נגד חיילי צה"ל

משפטנים שונים יצאו בעצומה שתתמוך בשלישיית אנרכיסטים המארגנת התפרעויות רבות בהן מותקפים חיילי צה"ל. שניים מהם תועדו סוחבים צמיגים במהלך ההתפרעויות. עד כאן: "המשפטנים חותרים לשמור על זכות האנרכיסטים לפגוע בחיילי צה"ל"

חיילים ביו"ש
חיילים ביו"ש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

משפטנים ועורכי דין יצאו לאחרונה בעצומה בה הביעו את תמיכתם בעיכוב ההליכים המשפטיים נגד שלושת האנרכיסטים קובי סניץ, אילן שליף ויונתן פולק, העומדים לדין בגין השתתפות בהפגנות בהן נפגעו מעל 150 חיילי צה"ל. את העצומה תכננו המשפטנים להגיש ליועמ"ש.

כנגד שניים מהאנרכיסטים, קובי סניץ' ויונתן פולק נאספו לאחרונה על ידי ארגון עד כאן חומרים מפלילים רבים המתעדים את השתתפותם הישירה בהתפרעויות נגד חיילי צה"ל הנערכות בימי שישי בכפר קדום.

תמיכת המשפטנים מגיעה בעקבות מאמר של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מיכאל בן יאיר, הטוען כי על היועמ"ש לעכב את ההליכים המשפטיים נגד האנרכיסטים במטרה לגרום לביטול ההליכים המשפטיים ומניעת הליכים דומים בעתיד.

במאמרו טען בן יאיר כי על היועמ"ש לעכב את ההליכים בקובלנה הפלילית, וכי אם לא יעשה זאת, על בג"ץ להורות לו "לעשות את המעשה הנכון – הפסקת (עיכוב) הליכיה של קובלנה זו".

בן יאיר טוען למעשה כי "המעשה הנכון" הינו תמיכה בשלישיית האנרכיסטים וביטול ההליכים המשפטיים נגדם.

אלא שכאמור חומרי מחקר שחושף ארגון עד כאן מלמדים כי סניץ' ופולק הינם פעילים מרכזיים ביותר בארגון התפרעויות כנגד חיילי צה"ל בקדום, וממשיכים בפעילותם למרות ההליך המשפטי התלוי נגדם.

על פי המוצג בחומרים, השניים השתתפו במהלך החודשים האחרונים בלפחות שמונה התפרעויות ותועדו סוחבים צמיגים אותם מגלגלים הפורעים לכיוון חיילי צה"ל. באחד הצילומים אף נראה פולק עצמו כשהוא מגלגל צמיג גדול.

יש לציין כי בהתפרעויות הנערכות בימי שישי בכפרים ביהודה ושומרון, נפצעו למעלה מ-150 חיילי צה"ל בשנים האחרונות.

כתוצאה מעיכוב ההליכים המבוקש, במידה ויתרחש, יהנה האנרכיסט יונתן פולק שעד כה סירב להגיע לבית המשפט לדיונים בעניינו. פולק אף פרסם מאמר בשם 'לא אלך', בו הוא מכיר בהליך המשפטי המתנהל נגדו ולמרות זאת מסביר כי אין לו כל כוונה להתייצב, וכותב כי בתי המשפט 'אינם לגיטימיים'.

בסוף מאמרו תיאר פולק כיצד הוא עובר על החוק וכי בכוונתו להמשיך בכך "כשם שאנו מנסים בימים אלו, בניגוד לחוק, להפריע לדחפורים שבונים התנחלות חדשה.. כך עלינו להפסיק לשתף פעולה עם האפרטהייד הישראלי.. לא אלך". בדיון האחרון חתם השופט דב פולוק על צו הבאה עבור יונתן פולק, בכדי לאפשר את המשך ההליכים.

עו"ד צור פלק מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן' מסר "משפטנים בכירים בוחרים במקום לחזק את מערכת המשפט, הן להחליש את המערכת (ע"י התערבות של היועמ"ש בהליך המתנהל ולעקר מתוכן את סמכות השופט הדן בתיק) והן לחזק את ידי הנאשמים אשר נוטלים חלק פעיל מידי שבוע בתקיפות של חיילי צה"ל".

עוד הוסיף עו"ד פלק "חותמי הקריאה ליועמ"ש לעכב את ההליכים מכנים את ההפגנות 'מחאות עממיות', מימוש 'חופש הביטוי', אבל בשורה התחתונה חיילים נפגעים. היועמ"ש לשעבר בן יאיר טוען ש"עד כאן" פועלים נגד אינטרס הציבור, אבל "עד כאן" הם אלו שמנסים לשמור על חיילי צה"ל בעוד המשפטנים הנ"ל חותרים לשמירה על זכות האנרכיסטים לפגוע בהם.

מתמיה איך משפטנים בכירים אלה לא התחלחלו כשאחד האנרכיסטים, יונתן פולק (הנאשם אף הוא בקובלנה), פרסם מאמר בעיתון הארץ בו כתב כי בתי המשפט 'אינם לגיטימיים' וכי הוא אינו מתכוון להתייצב לדיונים בעניינו".

תגובה אחת
  1. צריך להחיל את המשילות ,ולנקות אורוות
    ולסיים את הקרקס ההזוי הזה.

השארת תגובה