הח"כים החדשים התקבלו בלשכת יו"ר הכנסת

הכנסת ה22 יוצאת לדרך: חברי הכנסת החדשים זומנו ליום הכשרה מיוחד במשכן הכנסת ונפגשו עם היו"ר אדלשטיין שאירח אותם בלשכתו

משכן הכנסת. צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
משכן הכנסת. צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברי הכנסת החדשים שנבחרו לכנסת ה 22, הגיעו אל הכנסת ליום הכשרה מיוחד ובו ילמדו על סביבת מקום עבודתם – הכנסת ומחלקותיה השונות באמצעות הדרכות פרונטלית ממנהלי האגפים בכנסת. במקביל חברי הכנסת יכירו את לשכותיהם ומקומם במליאת הכנסת החל משבוע הבא ביום ההשבעה.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין אמר לח"כים החדשים אותם אירח בלשכתו, כי "נפלה בחלקכם זכות שהיא לרוב אזרחי ישראל אינה קיימת – להיות שליחי ציבור, וזה כלל לא משנה אם אתם בקואליציה או באופוזיציה, לחבר כנסת יש המון דברים שהוא יכול לעשות. לצערנו, לפעמים אנו נמדדים בעשייה בחקיקה".

היו"ר ציין, כי "רק בכנסת הקצרה הונחו מעל 500 הצעות חוק ואחד עבר. בכל הכנסות הקודמות, התפוקה בפועל היא 4% של חוקים שעברו. מאמין שלא הייתם מחזיקים עובד במפעל שזו התפוקה שלו".

אדלשטיין הוסיף, כי "מצפה לכולנו עוד עשייה רבה מעבר לחקיקה והיא – פיקוח על עבודת הממשלה. אנחנו ככנסת צריכים לחשוב איך מחזירים את הכוח של פיקוח הכנסת על הממשלה. לא קל הוא לחבר הכנסת שצריך לפקח בוועדות על עבודת משרד ממשלתי שהעומד בראשו הוא מהסיעה בה הוא מכהן, בוודאי אם הוא ראש סיעתו ובוודאי אם זה בסיעה בה אין מתקיימים פריימריז. עשינו כבר כמה דברים בעניין, דוגמת הקמת יחידת כת"ף שמסייעת בפיקוח על הממשלה אך אנו צריכים לעשות עוד.

בורכתם במנגנון של עובדי הכנסת מיוחד – משהו שלא קיים במוסדות אחרים במדינה: ידע, מקצועיות ושירות מעולה זמין לכולם לכלל חברי הכנסת.

מברך את כולכם מקרב לב בהצלחה רבה ועשייה ברוכה".

לצד שמונת חברי הכנסת החדשים, בכנסת ה22, יש עוד תשעה חברי כנסת שלא כיהנו בכנסת ה21, אך כיהנו בכנסות קודמות ושבים עתה אל הכנסת: אורלי לוי אבקסיס, עמר בר לב, רויטל סוויד (סיעת העבודה-גשר), נפתלי בנט, איילת שקד (הימין החדש), ניצן הורביץ, סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי), סעיד אלחרומי (הרשימה המשותפת), וחמד עמאר (ישראל ביתנו).

השארת תגובה