ליברמן: "נציג 'ישראל בתינו' נפגש עם נציגי הליכוד וכחול לבן

יו"ר ישראל בתינו ממשיך להטריל את המערכת הפוליטית ומפרסם פוסט בפייסבוק בו הוא מציג את נקודת מבטו על התמונה הפוליטית לאור הפגישה שיזם הנשיא בין רה"מ לגנץ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, פרסם הודעת עדכון לתומכיו בו הוא מנתח את המצב הפוליטי לאור פגישת ראה"מ ויו"ר כחול לבן בני גנץ במשכן הנשיא.

בהודעה שפרסם תחת הכותרת, ״בהמשך לפרסומים, לספינים ולפרשנויות השונות על המגעים להקמת ממשלה", מונה ליברמן את ארבעת הסעיפים הבאים:

1. כהמשך לפגישתו מאתמול של יו"ר סיעת "ישראל ביתנו", ח"כ עודד פורר, עם השר זאב אלקין, היום הוא נפגש  עם ח"כ אבי ניסנקורן.
 
2. אני רוצה להבהיר פעם נוספת: מפלגת "ישראל ביתנו" לא מתואמת, לא עם "כחול לבן", לא עם "הליכוד" ולא עם מפלגת "הפיראטים". המחויבות האחת והיחידה שלנו היא לציבור הבוחרים שהצביעו עבורנו ונתנו בנו אמון ב- 17 בספטמבר. לכן, כל ההבטחות שלנו מלפני הבחירות הן התחייבות ברזל גם לאחר הבחירות.
 
3. כבר אמרתי לא פעם, שבעת הזו, כאשר מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים ביטחוניים וכלכליים, אני מייחל להקמת ממשלת אחדות לאומית ליברלית רחבה. למעשה, לשם כך שתי המפלגות הגדולות לא זקוקות לאף מפלגה אחרת. יחד יש להן 64 מנדטים.  
 
למען הסר ספק, אני סבור ש"ישראל ביתנו" צריכה להיות חלק ממשלה כזאת, אבל בשום תנאי ובשום נסיבות לא נשב עם החרדים, המשיחיים, הרשימה המשותפת והמחנה הדמוקרטי.
 
4. בנוגע לשאלת בחירת יו"ר כנסת או חקיקת חוקים מהותיים, הדבר חייב להתבצע אך ורק לאחר שתתבהר התמונה לגבי הרכב הקואליציה וזהות ראש הממשלה. לגבי כל יתר הנושאים, ההתייחסות שלנו תהיה לגופו של עניין.״

השארת תגובה