מפקד חדש לאוגדת אזור יהודה ושומרון

תת-אלוף יניב אלאלוף
תת-אלוף יניב אלאלוף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היום נכנס לתפקידו מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון תת-אלוף יניב אלאלוף. טקס החילופים נערך בבסיס אוגדת אזור יהודה ושומרון, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף יניב אלאלוף מחליף בתפקידו את תת-אלוף ערן ניב, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד חטיבת השילוח.

מדברי מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן: "היום, כ"ב באלול, לפני 52 שנים, שבו בני ובנות מתיישבי כפר עציון לגבולם, והקימו מחדש את הקיבוץ 19 שנה לאחר נפילתו. כוחנו בנכס הגדול, שיש לעם היהודי, בנכס המוסרי, בטהרה המוסרית של חיינו, של בנינו, של שאיפתנו, של הליכתנו עם העולם, ובשלוש האלה, בגבורה בתבונה ובטהרה- נעמוד על הניצחון. ערן, הנחלת היטב את שלושת אלו בפעילות המבצעית באוגדה: את הגבורה בתעוזה, בעמידה איתנה ובחירוף הנפש. את התבונה במקצועיות, בלמדנות ובהסתגלות ואת הטהרה בדיוק, בהבדלה, במשמעת ובתודעה ערכית. אתגרים רבים ניצבים בפניך, שותפים ופקודים טובים מצפים לך, מהשב"כ, המשטרה והמנהל האזרחי, מהפיקוד, מהחטיבות ומההתיישבות. אתה מגיע עם נעליים גדולות ונכנס לנעליים גדולות, ואני מצפה למסע משותף שלנו. עלה והצלח".

מדברי מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון היוצא, תת-אלוף ערן ניב: "המשימות באיו"ש מאופיינות במרחב רווי קונפליקטים ומורכב השרוי בחיכוך מתמיד. לא פעם ימצא את עצמו המפקד באיו"ש נדרש לפתח בכוחות עצמו ידע מקצועי, שלא רק שלא למד עליו בשום קורס צבאי, אלא שהידע הוא ייחודי ומצוי בתוך הקשר שרק הוא יודע לפרשו. את רובן המכריע של הפעולות באיו"ש אין העין רואה, הן מתרחשות בדרך כלל בעומק השטח ובסיכון רב, אך הם אלה המאפשרים לאנשים ביהודה ושומרון לחיות בביטחון. בשנתיים האחרונות עברה האוגדה מספר תהליכים משמעותיים מאוד, המרחב החכם, התארגנויות התקפיות ומודיעיניות, חיזוק הקצה המבצעי, בהתבוננות חדשה ליחסי גומלין אמיצים במרחב ירושלים,  שיפור המוכנות להסלמה ועוד. אני מודה לך האלוף על האמון שנתת בי, על חופש הפעולה ועל התמיכה. אני מוסר לך יניב את הפיקוד על האוגדה, אוגדה מאתגרת בה נמצאים אנשים טובים מאוד שלא נרתעים מהקושי ויתנו הכל כדי להגשים את המשימות שתטיל עליהם. התרשמתי מהרצינות, המקצועיות והצניעות בהם למדת את התפקיד ואני סמוך ובטוח שתעשה בו גדולות ונצורות".

מדברי מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון הנכנס, תת-אלוף יניב אלאלוף: "ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון, מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, רכזי הביטחון, אנשי ההתיישבות וחברי ביהודה ובשומרון בשלושים השנים האחרונות, חברי משירות הבטחון הכללי, המנהל האזרחי, מג"ב ומשטרת ישראל, משפחת ניב היקרה, משפחתי, מכובדיי כולם. בשרותו הצבאי של קצין בצה"ל מתקבלת עליו האחריות להגנת חבל ארץ, יהודה ושומרון היא מהחשובים ביניהם. אני מתחייב לעשות כל שביכולתי יחד עם פקודיי ושותפיי על מנת להגן על אזרחי ישראל. נעשה זאת תוך שאנחנו מאפשרים בטחון רב ואיכות חיים טובה ככל הניתן. ערן אני מקבל מידיך מערכת מבצעית יעילה חדשנית עדכנית המשלבת פעולה מבצעית נכונה עם טכנולוגיה מתקדמת".

קורות חייו של תת-אלוף ערן ניב

תת-אלוף ערן ניב נולד בשנת 1970 והתגייס בשנת 1989 לחטיבת הצנחנים.

2005-2003 – שירת כמפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי.

2006-2005 – שירת כקצין אגף המבצעים של אוגדת אזור יהודה ושומרון.

2007-2006 – שירת כראש ענף מערכות מידע באגף התקשוב וההגנה בסב"ר.

2009-2007 – שירת כמפקד החטיבה המרחבית "אפרים".

2010-2009 – שירת כמפקד חטיבת המילואים "עוצבת חוד החנית" וכמפקד קורס "ברק" במכללה הבין-זרועית לפיקוד ומטה.

2013-2010 – שירת כמפקד בית הספר לקצינים.

2017-2014 – שירת כראש חטיבת כוח אדם בזרוע היבשה.

2019-2017 – שירת כמפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון.

תת-אלוף ערן ניב, בוגר קורס פיקוד ומטה, בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה ובעל תואר שני בביטחון לאומי מאוניברסיטת חיפה. בנוסף, למד שנה ב-Royal College of Defence Studies שבלונדון.

תת-אלוף ניב נשוי ואב לשלושה.

קורות חייו של תת-אלוף יניב אלאלוף

תת-אלוף יניב אלאלוף נולד בשנת 1973 והתגייס בשנת 1991 לקורס טיס.

2007-2005 – שירת כמפקד גדוד "צפע" בחטיבת "הצנחנים".

2009-2007 – שירת כמפקד בסיס אימונים חטיבתי של חטיבת "הצנחנים".

2011-2009 – שירת כמפקד צוות במכללה לביטחון טקטי.

2013-2011 – שירת כמפקד החטיבה המרחבית "עציון".

2015-2013 – שירת כראש מחלקת התכנון באגף התכנון.

2017-2015 – שירת כמפקד בית הספר לקצינים.

2019-2018 – שירת כמפקד עוצבת "סיני".

תת-אלוף יניב אלאלוף בעל תואר ראשון במנהל עסקים מהמרכז הבין-תחומי הרצליה ותואר שני בלימודי ביטחון מהאוניברסיטה העברית.

תת-אלוף אלאלוף נשוי ואב לארבעה.

השארת תגובה