לחיים: שלושת היינות הכי מומלצים לחגים

ירדן סירה כרם בראון 2015, ירדן קברנה סוביניון 2016 וגמלא השמורה סוביניון בלאן 2018 • כל מה שאתם רוצים לדעת על היינות הללו וגם המלצות לשילוב נכון עם האוכל • שיהיה לכולנו חג שמח

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ירדן סירה כרם בראון 2015 

על היין
ירדן סירה כרם בראון מבציר 2015 מציג ארומה עוצמתית של דובדבנים שחורים ושזיפים בשלים, לצד רמזים מורכבים של אדמה, עשן, זרעי אניס, שוקולד ותבלין. זהו יין סירה מכרם יחידני בעל טעם עשיר, גוף מלא וסיומת ארוכה ומענגת. בעוד שמפתה מאוד לשתות את היין כבר עכשיו, ירדן סירה כרם בראון 2015 ימשיך להשתפר בבקבוק בשנים הקרובות וישמור על תכונותיו הנהדרות כעשור ויותר משנת הבציר.

יין ואוכל
נסו את היין החגיגי הזה לצד תבשיל ראגו טלה על קוסקוס ישראלי (פתיתים), צלעות בקר צרובות ביין סירה, או גבינת צ'דר מיושנת.

על ייחודיות שנת בציר 2015
למרות הגשמים הכבדים של נובמבר, החורף הסתיים עם 75% מכמות המשקעים הממוצעת. בעקבות אביב קריר, הבציר החל 10 – 14 ימים מאוחר מהרגיל. אם בעבר אביב שכזה הוביל בדרך כלל לקיץ קריר, זה לא היה המקרה ב-2015. ואכן, ספטמבר שבר את שיא החום שנמדד אי פעם ועל זה נוספה סופת אבק היסטורית. סיימנו את הבציר בזמן, כשלהפתעתנו הכרמים שלנו עדיין ירוקים. בסיכומו של בציר, למרות התנאים החריגים בשנת 2015, הגולן הוכיח את עצמו פעם נוספת כמקום מדהים לגידול יין איכותי.

יין כרם יחידני זה מיוצר מענבי סירה הגדלים בכרם בראון, כרם הסירה הגבוה ביותר שלנו, הממוקם בצפון הקריר של רמת הגולן בגובה 1,040 מטר מעל פני הים. היין התיישן במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

נתונים אנליטיים 
%אלכוהול 15.0
חומצה(גר'/ל') 6.5
pH 3.57
מתיקות יבש

על אזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ-400 מטר ועד 1,200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.
יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

ירדן קברנה סוביניון 2016

על היין
ירדן קברנה סוביניון 2016 מציג ארומות של פירות אדומים ושחורים בשלים, לצד ניחוחות של טבק, אדמה ורמזים לעשבי תיבול, על רקע של עץ אלון צרפתי. זהו קברנה קלאסי המציג גוף מלא, טעם מרוכז וסיומת ארוכה. בעוד שירדן קברנה סוביניון מבציר 2016 מהנה לשתייה בעת שחרורו, בתנאי אחסון נאותים היין ישתבח משמעותית לאחר מספר שנים של התיישנות, ויהיה נהדר לשתייה גם בעוד עשור ואף יותר מהבציר.

יין ואוכל
נסו לשלב את היין עם מנות כמו פילה מיניון בזיגוג בלסמי, טאג'ין טלה מרוקאי או פולנטה קרמית עם פטריות בצלייה איטית.

על ייחודיות שנת בציר 2016
בציר 2016 היה יוצא דופן. אחרי חורף שגרתי, בפברואר טמפרטורות היום הממוצעות היו גבוהות ב-4 מעלות מהרגיל והכינו את הקרקע לאביב חם. גשמים קלים בחורף יחד עם ממטרים רגילים באביב הביאו אותנו ל-75% מממוצע המשקעים השנתי. קיץ מתון לא הספיק כדי לבטל את השפעת חום האביב, מה שהביא לבציר מהיר וסוער – הקצר ביותר ב-22 השנים האחרונות. הקיץ הנהדר הוביל ליינות באיכות מרגשת, המוכיחה פעם נוספת שגחמות של בציר מסוים אינן מונעות מכרמי רמת הגולן להניב יינות מעולים באופן עקבי.

ירדן קברנה סוביניון 2016 מיוצר מענבים שנבצרו ממספר כרמי הקברנה הטובים ביותר שלנו ברמת הגולן. היין התיישן במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, מהן 40% חדשות.

נתונים אנליטיים 
%אלכוהול 14.5
חומצה (גר'/ל') 6.3
pH 3.56
מתיקות יבש

על אזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 1,200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.
יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

גמלא השמורה סוביניון בלאן 2018

על היין:
גמלא השמורה סוביניון בלאן 2018 מציג מאפיינים ארומטיים של גויאבה, ליים, פסיפלורה ואפרסק כשברקע רמיזה למאפיינים של דשא. זהו יין ארומטי בעל גוף בינוני, רענן ומלא טעם. גמלא השמורה סוביניון בלאן מוכן לשתייה כעת ויהיה במיטבו כשנתיים משנת הבציר.

יין ואוכל
נסו את היין לצד שיפודי עוף לימוני בסגנון יווני, טאקו דגים עם סלסה של ליים או ריזוטו ירוק של אפונה ופסטו.

על ייחודיות שנת בציר 2018
2018 היה בציר מוקדם ויחסית קצר. חורף חמים ואביב מוקדם מהרגיל הביאו לעונת בציר מוקדמת. לאחר פתיחת הבציר 10 ימים לפני המועד, הטירוף הגיע בשבועות 5 ו-6, עם 34% מסך הענבים בשבועיים האלה בלבד. בעוד שבדרך כלל אנו בוצרים כ-

30% מהפרי בחודש אוקטובר, ב-2018 נותרנו רק עם 11% מהענבים עדיין על הגפנים, וסיכמנו את הבציר ב-15 לאוקטובר. מזג אוויר מהמם בקיץ יחד עם יבולים נמוכים מהרגיל סיפקו לאוהבי היין עוד בציר מעולה מבית יקב רמת הגולן.

גמלא השמורה סוביניון בלאן 2018 מיוצר מענבים הגדלים בכרמים שלנו הממוקמים בצפון הקר של רמת הגולן, אזור הידוע בגידול סוביניון בלאן איכותי. היין עבר תסיסה קרה, אשר עוזרת לזן חובב הקור הזה לשמר את אופיו הרענן.

נתונים אנליטיים: 
אלכוהול % 13.5
חומצה כללית (גרם/ל') 6.1
pH 3.07
מתיקות יבש

על אזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 1,200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.
יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

השארת תגובה