"המטבח פה, כשר יותר מהמטבח בביתי"

הרה"צ רבי אשר אנשיל למברגר שליט"א סייר במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ושיבח את ההנהלה והצוות על המהפכה למען הציבור החרדי

הרב ממאקווא בבית החולים
הרב ממאקווא בבית החולים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במסגרת מהפכת ההתאמה למגזר החרדי במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ביקר ביום שני האחרון גאב"ד מאקווא אלעד, הרה"צ רבי אשר אנשיל למברגר שליט"א, בבית החולים וסייר בין האגפים השונים תוך שהוא נפגש עם הצוות המקצועי והדתי.

הסיור נפתח במחלקת המיון, שם קיבל הגאב"ד סקירה ממנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר משה שריסט. הרב התפעל מאוד מהמכשור המקצועי ובירך את הצוותים בברכת שנה טובה.

משם המשיך הגאב"ד ליתר האגפים והמחלקות, כשהוא מלווה ברב בית החולים הרב הראל פדידה ובמנהל קשרי קהילה הרב משה קורניק.

הרב פדידה הציג בפני הגאב"ד את כל החידושים והמהלכים האחרונים שבוצעו בנושאי כשרות, שמירת שבת וטומאת כהנים.

בהמשך הגיעה הפמליה למטבחי בית החולים, שם קיבלו את פני הרבנים מנהל מערך המזון שמעון אסולין והמשגיח הרב שלמה חיימוביץ.

"אנשי הקהילה שלי שהיו כאן, ממש מרוצים", העיד הגאב"ד, והוסיף: "התפעלתי מאוד ממה שראיתי כאן. חשבו פה על הדברים הכי קטנים לטובת החולים והיולדות….המטבח פה כשר יותר מהמטבח בבית שלי!".

"הרוגע שיש לחולה ויולדת שומרי תורה ומצוות כשיודעים שיש אוכל כשר ואיכותי, עוזר להחלמה מהירה וקלה יותר".

כידוע, המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ממשיך בימים אלו במהפכת ההתאמה לציבור החרדי, תוך שימת דגש על נושא כשרות המזון, טומאת כהנים ופתרונות טכנולוגים הנוגעים לשבתות.

לאחרונה הושלם תהליך מורכב של הידור נוסף במטבח של בית החולים, כך ש"הפס הקר" (האוכל הלא מבושל) המוגש בחדר האוכל עומד כולו תחת ההשגחות המהודרות ביותר.

בנוסף, גם האוכל המבושל עומד ברובו בסטנדרט כשרותי גבוה, אך מאחר והמהפכה בנושא טרם הושלמה, מומלץ לקבל בזמן אמת אינפורמציה מהמשגיח הרב חיימוביץ או מרב בית החולים הרב הראל פדידה.

חשוב להדגיש שבכל מקרה לרשות היולדות החרדיות עומדות ארוחות חמות בהשגחת בד"צ העדה החרדית.

מדובר כאמור בחלק ממהפכת ההתאמה של המרכז הרפואי לציבור החרדי, בדגש על מחלקת היולדות. כחלק מהמהפכה המתוארת הוכשר רוב שטח בית החולים מפני טומאת כהנים והותקנו פתרונות טכנולוגים המונעים חילולי שבת ממי ששובת במקום.

במחלקת היולדות נהנות היולדות החרדיות – כמו גם בני משפחותיהן – מהתאמה מוחלטת לאורח החיים החרדי ע"פ כל דקדוקי ההלכה, יחס אישי והתחשבות בכל דרישה ובקשה במהלך האשפוז.

תוצאות המהלכים המתוארים כבר ניכרות בשטח עם מאות יולדות חרדיות שבחרו ללדת ב'שמיר' בחודשים האחרונים, מספר שהולך וגדל כל העת, נוכח האמון הרב והשם הטוב של שמיר ברחוב החרדי.

השארת תגובה