השימוע של נתניהו לא יידחה

לא משנה מי יעמוד בראשות הממשלה הבאה, נתניהו לא יוכל להקים קואליציה שתעניק לו חסינות מפני העמדה לדין • למחרת ראש השנה יחל השימוע של נתניהו בשלושה תיקים בהן הוא נחשד

נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ה"פלונטר" הפוליטי אליו נקלעה המערכת הפוליטית בעקבות תוצאות הבחירות ניראה ללא פתרון מציאותי, אולם בפרקליטות דווקא רואים בכך סדר. גורמים בפרקליטות צוטטו בתקשורת אומרים כי העובדה שאין לנתניהו רוב ל"חוק החסינות" הביאה לאנחת רווחה בקרב בכירים במערכת המשפט. אותם בכירים חששו שקואליציה שכזאת תפגע בסמכויותיהם בשל חקיקה שצפויה הייתה להעביר הקואליציה החדשה. בפרקליטות היה חשש שנתניהו ימנה פרקליט מדינה כלבבו, לאחר שבסוף השנה האזרחית פרקליט המדינה שי ניצן צפוי לעזוב את תפקידו. כפי שעשה לדבריהם במינוי מבקר המדינה.

בתוך כך, גורמים בפרקליטות אומרו ל'חדשות 12' כי הם לא רואים תסריט של דחייה בשימוע בשל האירועים הפוליטיים. נתניהו לא הצליח להגיע לרוב הדרוש על מנת להבטיח את חסינותו או אפילו שיצליח להעביר בכנסת את פסקת ההתגברות. סיבה נוספת שאין אפשרות לדחות את השימוע לראש הממשלה היא העובדה ששי ניצן, שכאמור פורש בסוף השנה, מתכוון להניח חוות דעת מפורטת – לאחר השימוע של נתניהו, מה שמשאיר לוח זמנים צפוף ביותר. השימוע לנתניהו צפוי להיות ב-2 וב-3 באוקטובר, במקביל להשבעת חברי הכנסת ה-22, אז יתייצבו נתניהו או עורכי דינו לשימוע לפני העמדה לדין אצל היועץ המשפטי לממשלה בפרשות "1000", "2000" ו-"4000", בניסיון אחרון למנוע את העמדתו לדין או לרכך חלק מן האישומים שצפויים.

השארת תגובה