מחר: הנשיא יחל בסבב התייעצויות

בזה אחר זה יעלו בימים ראשון ושני המפלגות שנכנסו לכנסת, ימליצו בפני הנשיא על זהות מועמדם לתפקיד ראש הממשלה

הנשיא ראובן ריבלין מטיל על רה"מ בנימין נתניהו את תפקיד הרכבת הממשלה. צילום : חיים צח / לע"מ
הנשיא ראובן ריבלין מטיל על רה"מ בנימין נתניהו את תפקיד הרכבת הממשלה. צילום : חיים צח / לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נשיא המדינה יחל מחר יום ראשון, את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת ולאחריו ימשיך בשיח עם המועמדים המומלצים על ידי הסיעות לקבלת המנדט להרכבת הממשלה.

מנכ״ל בית הנשיא הראל טובי שיגר ביום שישי מכתבים רשמיים לנציגי הסיעות והודיעם כי נשיא המדינה יחל את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות, שנבחרו לכנסת ביום ראשון, כ"ב באלול, 22 בספטמבר בשעות אחר הצהריים.
 
הנשיא קיבל את ההחלטה לאחר שיחת תיאום בנושא עם יו״ר ועדת הבחירות, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר מוקדם יותר היום ולאחר שקיבל את הסכמתו לכך.
 
בתום סבב ההתייעצויות הלוקח בדרך כלל כיומיים, וברקע הבקשות אשר הופנו אליו על ידי המערכת הפוליטית, יזמן הנשיא אליו במידת הצורך, את המועמדים הרלוונטיים להרכבת ממשלה כפי שיעלו מהמלצות כלל הסיעות.
 
לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי השופט מלצר ביום רביעי, כ"ה באלול, 25 בספטמבר, ישקול הנשיא את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות באם יידרש לכך.
 
כפי שהתבצע לראשונה בבחירות הקודמות, הנחה נשיא המדינה על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה השונות וזאת מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל.
 

השארת תגובה