ש̣ירו̇ת לציבור: מוזיקה וכישורי חיים בבני ברק

מקהלה בקהילה: פתיחת מחזור חדש של קורס "מוזיקה וכישורי חיים" לילדים במרכז הקהילתי בבני ברק

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עשרות ילדים ונערים התקבצו מכל רחבי העיר לטקס הפתיחה החגיגי של המחזור החדש של קורס "מוזיקה וכישורי חיים" שנפתח לקראת השנה הבעל"ט במרכז הקהילתי שבשכונת פרדס כץ, לצורך מיון והיערכות לקראת פתיחת מקהלת הילדים החדשה של בני ברק.

את הערב פתחה מנהלת המרכז הקהילתי גב' אמיתי-טופר שהודתה להרב אבי אברהם, מנהל מרכז קומ"ה, על היוזמה המבורכת ושיתוף הפעולה שבהבאת המענה הייחודי לתועלת הקהילה המתפתחת וכן ברכה את הילדים שישכילו לנצל ולהפיק את מירב ההנאה והתועלת מהקורס המושקע: "במרכז הקהילתי קיימים מספר חוגים והפעלות לילדים ונוער המותאמים לציבור החרדי, כמו: חוגי נגרות, אומנויות לחימה ועוד שנותנים מענה לציבור שבאיזור, ללא ספק 'מוזיקה וכישורי חיים' הוא הקורס הנחשק והמבוקש ביותר, משום שלו ערך מוסף גם לנפש ולנשמה.

בהמשך הערב הציג הרב אבי אברהם, מטפל רגשי מטעם מח' נוער בעיריית ב"ב ומנהל מרכז קומ"ה לקידום והעצמה, את יעדי הקורס, הכוללים: אימון למקהלה, הופעות והפקת אלבום שירים בתהליך שבו יהיו הילדים שותפים, משלב היצירה ועד להוצאתם למדיה וכן סדנאות ייחודיות וחווייתיות נוספות שישולבו במהלך הקורס.

"מרכז קומ"ה שעוסק לרוב בטיפול ומניעת נשירה מקדם בברכה ובהכוונת רבני הקהילה קורס שכולו על טהרת הקודש, המותאם לילדי ת"ת איכותיים ובני טובים, כאלטרנטיבה חיובית ומעצימה לשעות אחה"צ.

לצד ההעשרה המוזיקאלית, ההנאה והאתגר שבהוצאת השירים וההופעה יזכו ילדי המקהלה להקניית כוחות ותעצומות נפש בע"ה, וכן לכלים מעשיים להתמודדויות החיים, לחיזוק הדימוי העצמי וליצירת הבעה רגשית, שתקדם אותם גם במישור האישי.

כל תחנה במסע המוזיקאלי יכולה לגלות וללמד את הילדים על עצמם ועל מעגלי הסביבה, לטעת בהם דימוי עצמי-חיובי וחוויית הצלחה, ובליווי והכוונה נכונה ומקצועית כל מפגש יכול להפוך לשיעור לחיים" הסביר הרב אברהם והציג את המוזיקאי והמחנך ר' יוסף רייכקינד שינהל בפועל את החלק המוזיקאלי שבקורס וכן את שאר השותפים למסע שילוו את הנערים במהלך הקורס והעבודה באולפנים.

בהמשך הערב מילאו הילדים בקבוצות שאלוני מיון השלכתיים וכן צפו במצגת ייחודית על נגינה באמצעות כלים לא קונבנציונאליים ולמדו על השימוש בחשיבה מחוץ לקופסא כדי לייצר מוזיקה בעולם.

השארת תגובה