אחוזי ההצבעה יכריעו את מערכת הבחירות

בכל המפלגות מרכזים את כל המאמצים של הרגע האחרון בהנעת המצביעים לקלפיות • הערכה: אחוזי ההצבעה יקבעו את אופי הממשלה הבאה

הגרח קנייבסקי בקלפי, צילום דוד זר (5)
הגרח קנייבסקי בקלפי, צילום דוד זר (5)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ויהי ביום השלישי: מהשעה 7:00 בוקר ייפִִתחו הקלפיות ברחבי הארץ ומיליוני אזרחי ישראל יצאו להצביע ולבחור רשימה מתוך אחת הרשימות המתמודדות לכנסת ה-22. בשעה 22:00 ייסגרו הקלפיות ויחלו המדגמים הראשונים, ולקראת השעות הקטנות של הלילה יחלו לדלוף תוצאות האמת.

לקראת הישורת האחרונה, מרכזים בכל המפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית, את כל המאמצים להניע את המצביעים אל הקלפיות. ההערכה בקרב כל הפרשנים הפוליטיים היא כי אחוזי ההצבעה יכריעו את גורלם של המועמדים.

החשש הגדול בקרב המועמדים הוא בעיקר מאחוזי הצבעה נמוכים עקב כך שהפעם מערכת הבחירות מתקיימת תוך חודשים ספורים אחרי המערכת הקודמת והחשש כי אנשים לא ילכו להצביע בפעם השנייה תוך חצי שנה.

בתוך כך, במפלגה החרדית הגדולה, יהדות התורה, ערכו אמש (א) כנס ענק ברחובות ירושלים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, שקראו להמונים לצאת בשלישי לקלפיות ולהצביע עבור יהדות התורה.

בש"ס, בחרו בקמפיין 'גיוואלד' של הרגע האחרון. שר הפנים ויושב ראש מפלגת ש"ס, אריה דרעי אמר כי "אנחנו נמצאים בשעות האחרונות של הקמפיין. לפי מה שראיתי עכשיו, ישבתי שעות ארוכות ניתחנו את כל הממצאים של מה שיש בשטח, שלי ושל ש"ס ושל מפלגות אחרות. כפי שנראה עכשיו ש"ס הולכת לשבת באופוזיציה. אין לגוש הימין 61. כנראה תוקם ממשלה חילונית של גנץ, לפיד וליברמן, בתמיכה של הערבים . יכול להיות שהליכוד יצטרפו לממשלת אחדות הזו."

יו"ר ש"ס סיים את דבריו: "אצלנו שאננות ואדישות. אני יודע שיש מאות אלפי ציבור ספרדי שלנו ושכבות חלשות שלא הולך להצביע. הם מיואשים.אני עם החשש הגדול מאוד אני לא דואג לעצמי, אני דואג מה יקרה ליהדות, מה יקרה לשבת, מה יקרה לשירותי הדת, מה יקרה לכשרות, מה יקרה לעולם התורה, מה יקרה למוסדות החינוך של הדתיים והחרדים."

השארת תגובה