"נתניהו חזר בו מפעולה צבאית, בלחץ מנדלבליט"

ראה"מ ביקש לצאת בתגובה חריפה שעלולה הייתה להיגרר למלחמה בעקבות הירי בשבוע שעבר לאשדוד במהלך נאומו בכנס בחירות, אלא שהיועמ"ש טען בפני נתניהו שהדבר מחייב כינוס הקבינט

הרטמכ"ל כוכבי בגבול עזה
הרטמכ"ל כוכבי בגבול עזה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר ביקר ראש הממשלה בכנס בחירות באשדוד, כאשר במהלך נאומו נשמעה לפתע אזעקת צבע אדום, הנאום הופסק ורה"מ כמו יתר משתתפי הכנס נמלטו למרחבים מוגנים.

הבוקר מפרסם עמוס הראל ב'הארץ' כי לאחר האירוע המדובר, ביקש רה"מ ליישם תגובה חריפה בעזה, כזו שעלולה הייתה לגרור את האזור למערכה שמשמעותה מלחמה. אלא שהיועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט חיווה את דעתו כי יישום מהלך שכזה, מצריך את כינוס הקבינט ואישורו.

על פי הדיווח ב'הארץ', "בשובו מאשדוד כינס נתניהו התייעצות דחופה עם ראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב. בתום הפגישה הפיצה לשכת ראש הממשלה תמונה מהדיון. נראים בה נתניהו, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש שב"כ נדב ארגמן, ראש המוסד יוסי כהן, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת, ראש אמ"ן אלוף תמיר היימן ומזכירו הצבאי של נתניהו, תת-אלוף אבי בלוט, פניהם חמורות סבר. לשכת נתניהו לא פרסמה פרטים על ההתייעצות, אולם כמה שעות אחר כך תקף חיל האוויר מטרות צבאיות של חמאס ברצועת עזה".

"מתברר כי התגובה הישראלית המינורית קשורה בהסתייגויות של חלק מבכירי מערכת הביטחון מאופי הפעולה. אולם מרכיב חשוב בהחלטה נובע מעמדתו של היועץ המשפטי מנדלבליט שלא נכח בדיון, אך היה שותף להתייעצויות הטלפוניות שנמשכו גם ביום רביעי".

השארת תגובה