פרקליטי נתניהו עתרו נגד מנדלבליט

עורכי דינו של ראש הממשלה פנו ליועמ"ש בעקבות דבריה של העיתונאית רינה מצליח שחשפה במהלך ראיון עם רה"מ, כי ההדלפות נגדו הן באישור היועמ"ש בניגוד לחוק

נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרקליטי ראש הממשלה עתרו ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות דבריה של העיתונאית רינה מצליח שבמהלך ראיון עם ראש הממשלה חשפה, כי הדלפות התמלילים מחקירות ראש הממשלה שנחשפו בערוץ החדשות בו היא משדרת, עברו את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה.

במהלך הראיון כאשר הושמעו הדברים הגיב ראש הממשלה בפליאה וטען כי כלל לא ידע מכך וכי פרסום תמלילים מתוך חדרי חקירה במהלך משפט, אסור על פי חוק.

במשרד המשפטים הגיבו לעתירה ואמרו, כי "בהמשך למכתבם של באי כוחו של ראש הממשלה בעקבות טענה אבסורדית שפורסמה כאילו היועץ המשפטי לממשלה אישר שידור של תמלילים מהחקירות שבהן נחקר ראש הממשלה כחשוד, נבקש למסור כי מדובר בטענה מגוחכת אשר מוכחשת באופן מוחלט. טענה זו לא היתה זוכה להתייחסות כלשהי מטעמנו, אלמלא מכתבם של הסנגורים המלומדים, אשר הועבר לתקשורת הערב".

עוד נכתב, כי "למעלה מן הצורך יובהר בזאת כי היועץ המשפטי לממשלה מעולם לא אישר, לא התבקש לאשר וממילא גם לא יאשר לאיש לפרסם בתקשורת חומרי ראיות ותמלילים מהחקירות. מדובר בחומרי חקירה שנמסרו לסנגורים כמקובל לצורך היערכותם לשימוע, ולצורך זה בלבד".

מטעם חברת החדשות נמסר, כי "כבוד שופט בית המשפט העליון, ניל הנדל, קבע בתגובה לניסיון של הליכוד למנוע את הפרסום כי אין לאסור את פרסום תמלילי חקירות המשטרה; גם היועץ המשפטי לממשלה חיווה דעתו על אותה עתירה של הליכוד שאין לאסור את פרסומם בחוות דעתו לוועדת הבחירות המרכזית – לכך התכוונה רינה מצליח בדבריה".

"תמוה שראש הממשלה לא מתלונן על ההדלפות אודות הלחץ שהופעל על אלוביץ שחשף עמית סגל אלא מהדהד פרסום זה". לשון ההודעה.

2 תגובות
  1. אם היועץ לא אישר אז נעשתה עבירה פלילית מטעם התקשורת מישהוא צריך לתת את הדין

  2. כבר ידוע לכל שמי שמדליף זה מקורבי נתניהו כי זה משרת את תדמית הנרדף המזוייפת שהוא מטפח כבר שנים.

השארת תגובה