שלטי צניעות: מצלמות בבית שמש

לקראת הסרת שלטי הצניעות, עיריית בית שמש התקינה מצלמות רחוב ונתקלה בהתנגדות התושבים • בעירייה דוחים את הטענות: "מהלך עירוני גדול להצבת מצלמות בכל רחבי העיר, במטרה לשמור ולהגביר את הביטחון האישי"

מצלמה לרחפן
מצלמה לרחפן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בראשית השבוע התקהלו עשרות בשדרות נהר הירדן פינת יהודה הנשיא בעיר, בעקבות הצבת מצלמות האבטחה על ידי עיריית בית שמש, ככל הנראה לקראת מבצע הסרת שלטי הצניעות הממוקמים באזור זה.

לטענת העירייה, התקנת מצלמות אלו הן "כחלק משיפור השירות לתושב", וכחלק מכך "בשיתוף הרשות הלאומית לביטחון קהילתי של המשרד לביטחון פנים, העירייה מקיימת מהלך עירוני גדול להצבת מצלמות בכל רחבי העיר, במטרה לשמור ולהגביר את הביטחון האישי, פיקוח נפש והצלת חיים של תושבים, לרבות איתור נעדרים, מציאת גנבים, מניעת פגיעות בילדים, מוגנות קהילתית ועוד".

על אף זאת, תושבי השכונה מטילים ספק באמינות הדברים וכהוכחה לכך טוענים כי בעירייה בחרו להתחיל את התוכנית דווקא בשכונתם. בשעות הערב של יום ראשון השבוע הגיעו צוותי העירייה בליווי כוחות משטרה אל השכונה ונתקלו בהתקהלות של עשרות איש אשר הפריעו למהלך העבודות.

בהערת אגב נציין, כי בנוגע לשלטי הצניעות בשכונה זו ובעיר בכלל, לפני כחודש בג"ץ קיבל את בקשת ראש העיר עליזה בלוך לתת ארכה נוספת להסרת שלטים אלו ולהצבת מצלמות אבטחה במקום, בהתאם להחלטה שהתקבלה בתאריך 24.01.2019.

על פי ההחלטה, שופט בית משפט העליון חנן מלצר נתן ארכה נוספת להסרת שלטי הצניעות וכתובות הגרפיטי בעיר ובהחלטה כתב, כי עד לתאריך 30.08.2019, יוסרו כלל שלטי הצניעות וכתובות הגרפיטי בעיר ויותקנו 7 מצלמות, כפי שנקבע בפסק הדין במתווה המפורט בבקשה.

הארכה אף היא עברה והשלטים עדיין עומדים במקומם. אם עיריית בית שמש תתמהמה בהסרת השלטים היא צפויה לספוג קנסות גבוהים על כל יום בהם עדיין מוצבים שלטים אלו במקומם. כך שחשש התושבים הוא נכון וככל הנראה יעשה בהם שימוש על מנת לאכוף את הסרת השלטים.

בעירייה ניסו להדוף את טענות תושבי השכונה והסבירו, כי "פעולה זו הינה פעולה נוספת להעביר ולקדם את העיר בית שמש לעיר חכמה, על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לשיפור איכות חיי התושבים".

ראש העיר עליזה בלוך אמרה, כי "חלק מתחושת המוגנות של התושב זו הידיעה שאנחנו נמצאים בשבילו תמיד ובכל מקום ועל כן אנו ממשיכים לרשת את העיר במצלמות ולדאוג לביטחונם של התושבים ברחבי העיר".

הממונה על הרשות הלאומית לביטחון קהילתי בעיר, חבר המועצה שלום אדרי, אמר: "בהמשך להצבת המצלמות בנהר הירדן, עיריית בית שמש בשיתוף המשרד לביטחון פנים, עושה מאמץ להתקין מצלמות בכל רחבי העיר וזאת לטובתם ולרווחתם של כלל תושבי העיר".

השארת תגובה