שקד מציגה: "ריבונות בדרום תל אביב"

יו"ר 'ימינה' השרה לשעבר שקד הציגה יחד ען מובילת המאבק במסתננים הפעילה החברתית שפי פז את התכנית להחלת הריבונות הישראלית בדרום תל אביב

מסתננים בדרום תל אביב (צילום: maygolan.com)
מסתננים בדרום תל אביב (צילום: maygolan.com)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו״ר רשימת ימינה איילת שקד והמנהיגה החברתית של דרום תל אביב שפי פז יצאו היום לציבור, עם תכנית משותפת לפתרון עניין המסתננים והוצאתם מישראל.

בשידור משותף הכריזו תושבי דרום ת"א, בהנהגת שפי פז, על תמיכתם ברשימת ימינה בחירות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב וזאת, כהמשך לעבודה המשותפת של שקד ותושבי דרום תא במטרה להוציא את המסתננים מישראל ולהביא רווחה לתושבי דרום תל אביב.

כעת, מספר ימים לפני הבחירות, השתיים הציגו את התכנית המכילה 10 סעיפים ובהם והדרישות למו"מ הקואליציוני בעניין המסתננים.

יו"ר רשימת ימינה איילת שקד אמרה, כי ״מדובר בתוכנית מפורטת, רצינית, שעיקרה לתמרץ מסתננים לצאת מכאן. אך אם לא תהיה כאן ממשלת ימין עם ימינה חזקה, תהיה בעיה להגשימה.״

הפעילה החברתית שפי פז ציינה, כי מםלגת ימינה היא סוף סוף רשימה שלוקחת אחריות ומחויבת רשמית לעשות שינוי במדיניות ההגירה.

דורון אברהמי ממובילי המאבק בדרום ת"א קרא לכל מי שדוגלים במאבק נגד המסתננים להצביע לרשימת בבחירות הקרובות, שכן זו תחיל ריבונות בדרום תל אביב. "הגיע הזמן שתהיה ריבונות ומשילות לא רק בבקעה אלא במרכז הארץ", אמר אברהמי.

להלן התכנית:
1.      בתוך 90 ימים מיום השבעת הממשלה יועבר תיקון 33 לחוק הכניסה לישראל (לשון התיקון מצורפת במסמך) אשר יחסום כל אפשרות של מתן מעמד בישראל למסתננים ושב"חים שלא מכוח החלטה מפורשת של הדרג הנבחר או של בית המשפט לעניינים מנהליים.
‏‪ ‬
2.      בתוך 180 ימים תעבור בחקיקה ובנהלים התוכנית הכלכלית-תעסוקתית (עיקריה להלן) ויישומה יהווה תנאי להמשך מדיניות אי האכיפה כלפי מעסיקי מסתננים ללא אופק הרחקה, שב"חים שערעורם תלוי ועומד (או שהינם נעדרי אופק הרחקה) ומבקשי מקלט שבקשתם טרם אושרה.
‏‪ ‬
3.      כל סיעות הקואליציה יתחייבו שתוך שנה מכינון הממשלה יחוקק חוק יסוד: ההגירה אשר יסדיר את כל האספקטים הנוגעים למדיניות הכניסה והמעמד בישראל לאלו שאינם זכאי שבות, ומכוחו גם יוקם בית דין ארצי להגירה.‪ ‬
4.      הממשלה תתחייב לא לחתום על כל הסכם עם נציבות האו"ם לפליטים אשר יכלול קליטה של מסתננים לא חוקיים בישראל.
‏‪ ‬
5.      כל שינוי בסטטוס קוו הנוגע למדיניות או נהלים הנוגעים להגירה ידרשו בנוסף הסכמה של שר/ת מטעם רשימת "ימינה". השר/ה ואנשי לשכתה יהיו מעורבים בכל שלבי הכנת תשובות המדינה וחוות דעת מטעמה בעניין זה עבור בתי המשפט בכל הערכאות, כולל בית הדין לעררים.

6.      הממשלה תפעל להקמה ומימון של גנים ובתי ספר במתכונת דומה לבתי ספר בינלאומיים ודיפלומטיים, עבור ילדים חסרי מעמד השוהים בישראל באופן ארעי, עד שיחזרו לארצם. הלימודים יתקיימו באנגלית ובמידת האפשר גם בשפת המוצא.
‏‪ ‬
7.      תוקם ועדה מתמדת בראשות נציג ראש הממשלה, לבחינת רפורמות ממשלתיות וחוקיות שימנעו הגירה לא חוקית, ובה תיוצג כל אחת מסיעות הקואליציה.
‏‪ ‬
8.      הממשלה תעביר הצעת מחליטים לממן את פעילות הוועדה, כולל מחקר, איסוף נתונים ומומחים עם ניסיון מוכח במניעת הגירה לא חוקית שייעצו לה.

9.      הממשלה תוציא לפועל את החלטת הממשלה שהתקבלה למימון שיקום דרום תל אביב ותוסיף 20 מיליון ₪ על החלטה זו למימון קליניקה משפטית לסיוע לתושבי דרום תל אביב.
‫ ‬

10.   כל החלטה למתן מעמד או אשרת שהייה מכל סוג שהיא באופן קבוצתי למהגרים או מהגרים לא חוקיים, כולל ילדי עובדים זרים, תתקבל אך ורק בהחלטות ממשלה.

השארת תגובה