ליברמן מפחיד: “החרדים והמשיחיים מגיעים ל־61־62”

יו"ר ישראל ביתנו: "זו תהיה הממשלה הגרועה ביותר מאז קום המדינה. ממשלה על גבול הטירוף. היא לא תחזיק מעמד יותר מדי זמן. תקרוס ברעש עצום תוך שנה וחצי"

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן

יו”ר ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, טוען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יצליח לקבל בבחירות הקרובות 61־62 מנדטים – ויקים ממשלת ימין צרה בלעדיו.

בראיון ל”ידיעות אחרונות” – שיתפרסם במלואו ביום שישי – אמר ליברמן: “התמונה שמסתמנת מבחינתנו היא מדאיגה מאוד. תרחיש הייחוס שלנו מראה באופן ברור שגוש החרדים והמשיחיים מגיע ל־61־62 מנדטים.

”אם בפעם הקודמת לנתניהו חסר מנדט אחד, הפעם מעל ומעבר לכל ספק יהיה לו את זה. גם עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה וגם ימינה יביאו לו את מה שחסר לו בפעם הקודמת. יהיו לו לפחות 61־62 מנדטים ונתניהו ירכיב את ממשלת ההלכה שלו”.

לדבריו, אם אחוזי ההצבעה בתל־אביב ובאזור גוש דן יהיו למעלה מ־70% יהיה אפשר למנוע הקמת ממשלת ימין צרה. “הדבר היחידי שיכול למנוע הקמת ממשלה קיצונית הם מצביעים חילוניים, מסורתיים ועולים במיוחד בתל־אביב, בגוש דן, באזור השרון. שיעור ההצבעה שם חייב להיות לפחות 70%.

“אם אין 70% הצבעה בגוש דן והשרון, נתניהו מרכיב בוודאות את הממשלה הבאה. תוך חודש לאחר מכן הוא יעביר את כל החוקים שהוא רוצה להעביר, כחול לבן מתפרקים לרסיסים וגם כמה רסיסים מכחול לבן יצטרפו לאותה ממשלת הלכה קיצונית של נתניהו. זו תהיה הממשלה הגרועה ביותר מאז קום המדינה. ממשלה על גבול הטירוף”.

ליברמן מוסיף: “להערכתי, הפעם בגלל העיתוי, הייאוש ועוד כל מיני סיבות, אחוז ההצבעה יותר נמוך. זאת התמונה. מה שהכי מטריד אותי שתקום בישראל ממשלת הלכה נטו. היא לא תחזיק מעמד יותר מדי זמן. היא תקרוס ברעש עצום תוך שנה וחצי. ואז נצטרך ללכת עוד פעם לבחירות. למעשה, אנחנו מכינים פה קרב אמיתי, קרב גדול לעוד שנה וחצי”.

הוא טוען כי לממשלת ימין צרה שנשענת על 61 או 62 מנדטים, ”אין שום סיכוי להתמודד עם כל האתגרים. גם בתחום הכלכלי, הביטחוני, החברתי, גם בתחום דת ומדינה. תהיה פה מטוטלת במשך שנה וחצי”.

השארת תגובה