קיץ של כלכלה נבונה

בנק לאומי וארגון מסילה מסכמים בהצלחה גדולה את עשרות הסדנאות לכלכלה נבונה שנערכו במהלך הקיץ בהשתתפות אלפי אברכים צעירים בתחילת הדרך

מסילה סדנאות
מסילה סדנאות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במסגרת שיתוף הפעולה נערכו בשנה האחרונה סדנאות בעשרות קהילות ברחבי הארץ, במהלכן קיבלו האברכים הדרכה מקצועית לניהול אחראי של התקציב המשפחתי, במודל אפקטיבי המיושם בהצלחה ברבבות משקי בית במגזר החרדי.  

בתום סדנאות הקיץ, בימים אלו נערכים בלאומי ובמסילה להרחבת שיתוף הפעולה, במטרה להרחיב את מעגל המשתתפים בסדנאות לניהול כלכלת הבית בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם ראשי הישיבות רבני הקהילות ומנהלי המוסדות. הסדנאות מבוססות על מודל מעשיר ופרקטי במיוחד, הזוכה לתגובות נלהבות מצד המשתתפים, כאשר רבים מהם מציינים כי תוך זמן קצר מאז החלו להשתמש בכלים שקיבלו במהלך הסדנא הם חוו שיפור משמעותי בהתנהלות הכספית, דבר המשליך על כל תחומי החיים.

כך למשל סיפר א.ק. אברך טרי ממודיעין עילית: "התחתנתי לפני כשנה, לא היה לי מושג ירוק בניהול תקציב ובחישוב הוצאות והכנסות עבור משק הבית. מהר מאוד התקרבנו לשוקת שבורה מבחינה כלכלית, ובס"ד בדיוק נערכה אצלנו בקהילה סדנא של לאומי ומסילה. ציפיתי להטפות מוסר בגנות בזבוזי כספים וקריאה להתקמצן על כל שקל. להפתעתי גיליתי עולם חדש של מושגים ודרכי חשיבה על קבלות החלטות וקביעת סדרי עדיפויות בתקציב המשפחתי. קיבלנו הדרכה ברורה לגבי צעדים פרקטים בסיסיים ו"פשוטים" לכאורה המייצרים שינוי גדול מבחינה כלכלית".

ר' יצחק חסדיאל, מנהל מגזרים ייחודיים ופיתוח עסקי בלאומי, ציין כי המשוב החיובי מצד המשתתפים, המציינים לטובה את רמת התוכן שקיבלו בסדנא ובעיקר את העובדה כי מדובר בכלים יישומיים הניתנים לביצוע ברמה המיידית, הניעו את הנהלת הבנק להרחיב את שיתוף הפעולה לקראת השנה החדשה הבעל"ט. "שיתוף הפעולה של לאומי עם מסילה נועד להעניק לאברכים צעירים את הכלים והידע הדרושים לניהול מושכל ואחראי של כלכלה הבית. בשנה הבאה נעמיק את הפעילות המשותפת, כולל הרחבת פריסת הסדנאות, הזוכות לביקוש גובר מצד קהילות וחצרות מכל הזרמים והחוגים", דברי חסדיאל.

בארגון מסילה משבחים את ההירתמות המהירה והנדיבה של הנהלת לאומי למהלך קהילתי חשוב זה, המסייע לאלפי משפחות חרדיות להגיע להתנהלות כלכלית נבונה ואחראית. הרב שמואל מרגליות, יו"ר מסילה, הדגיש כי המהלך זוכה לברכתם ותמיכתם של גדולי ישראל שליט"א, כאשר בביקור מיוחד שנערך במעונו של ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה, הוא בירך על המהלך החיוני שיחסוך בעז"ה בעיות כלכליות עתידיות וגלגול חובות, הגוזלים את שלוות הנפש ומערערים את יסודות הבית.

ראש תחום משפחות במסילה הרב ישראל גוטמן, מציין כי שיטת מסילה לכלכלה נבונה כבר הצילה רבבות משפחות מנפילה כלכלית שאחריתה מי ישורנה. "התנהלות פיננסית מחושבת ואחראית לא מגבילה את המשפחה בהוצאות, אלא להיפך, הוא מאפשרת להורים לקבוע סדרי העדיפויות ולהגדיר מסגרת תקציב לכל סעיף, כאשר התוצאה היא יותר כסף פנוי לצריכה חכמה וחיונית, ופחות הלוואות וחובות המכבידות על התקציב ומסכנות את העתיד הכלכלי של הבית".

השארת תגובה