הממשלה אישרה: מצלמות בקלפיות

נשיא המדינה התייחס לאישור חוק המצלמות בממשלה, ודרש "לדחות את הניסיונות לערער את אמון הציבור" • גנץ: "מי שמערער על הליך דמוקרטי לא ראוי להנהיג"

קלפי-בחירות-צילום-ועדת-הבחירות-המרכזית
קלפי-בחירות-צילום-ועדת-הבחירות-המרכזית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

למרות התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וכן ההתנגדות הנחרצת מצד מפלגות האופוזיציה, אישרה היום (ראשון) הממשלה בפה אחד את חוק המצלמות בקלפיות. מליאת הכנסת צפויה להתכנס מחר בשעה 13:00 לדיון בקריאה ראשונה בחוק המצלמות. גורמים רבים בפוליטיקה, ובעיקר מן האופוזיציה, תקפו את ההחלטה וציינו את השלכותיה על הבחירות הקרובות.

ראש הממשלה נתניהו בחלק הסגור של ישיבת הממשלה: "אני מבין למה לפיד, גנץ וליברמן מסכימים עם הרשימה המשותפת נגד פיקוח במצלמות על הקלפיות, כדי לאפשר זיופים וגניבת בחירות. אני לא מבין למה הגורמים המשפטיים מעלים טיעונים טכניים מופרכים במקום להתייצב בעד שמירה על טוהר הבחירות, במקום לעשות את תפקידם".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס לנושא ותחילה הצהיר כי אינו מתכוון להתייחס לשינוי בסדרי הפיקוח על תהליך הבחירות, אך לאחר מכן הוסיף: "לאורך כל שנות קיומה התברכה מדינת ישראל בועדת בחירות מרכזית מקצועית ונקיית כפיים אשר עושה את עבודתה נאמנה וללא פניות והפעם, בתנאים קשים מתמיד, במערכת בחירות שנייה, שנכפתה עלינו תוך זמן קצר כל כך אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית ומבטיחים, ככל הניתן, את טוהר הבחירות, למען כולנו, אזרחי מדינת ישראל".

"אני מבקש לדחות בשאט נפש את הנסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות", הדגיש הנשיא, והוסיף: "אני מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את ידיו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה. אין מקום למתקפות שכאלה ואם אנו נותנים להן יד, אפילו רק בשתיקה, אנא אנו באים?".

יו"ר מפלגת כחול לבן, המתמודדת על ראשות הממשלה מול מפלגת הליכוד, בני גנץ, אמר בתגובה להחלטת הממשלה כי "מי שמערער על הדמוקרטי הבסיסי ביותר, לא ראוי להנהיג את המדינה. נתניהו רוצה לפגוע בלגיטימציה של תוצאות הבחירות העתידיות, ומכין את הקרקע לכאוס ביום הבחירות ואחריהן. כחול לבן תגבה כל החלטה של ועדת הבחירות המרכזית והיועץ המשפטי לממשלה, ותילחם למען טוהר הבחירות".

השארת תגובה