חפר מנהרות וחדר לישראל חמוש

סמיר אבו סנימה בן ה-20 הצטרף לארגון הג'יאהד האיסלמי בשנת 2015 ומאז פעל במסגרת הארגון בשמירה ובחפירת מנהרות, עד שהסתנן לישראל

מנהרת בטון
מנהרת בטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרקליטות מחוז דרום הגישה ביום חמישי האחרון לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מחבל הג'יאהד האיסלמי מעזה, המואשם בביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם, סמיר אבו סנימה בן ה-20, הצטרף לארגון הטרור הג'יאהד האיסלמי בשנת 2015, ומאז נטל חלק בפעילות הארגון.

במסגרת זאת הוא השתתף באימונים צבאיים של ירי, צליפה, השתלטות על מוצבים ולימוד קונקרטי על הוצאה לפועל של פעולות טרור כנגד מטרות צבאיות, כגון דחפורים וג'יפים על גדר הגבול עם ישראל.

לאחר האימונים, הצטרף אבו סנימה לחולייה של מחבלים שעסקה בשמירה נגד כניסת כוחות צה"ל לרצועת עזה.

כמו כן, השתתף אבו סנימה בחפירת מנהרה של הג'יהאד, כ -2 ק"מ מישראל באזור רפיח, במהלכה השתמש במקדחה וחפר באמצעותה את העפר מתוך המנהרה, שנחפרה לכיוון ישראל. בהמשך אבו סנימה אף העביר יחד עם פעילים נוספים, בטון אל המנהרה.

על פי כתב האישום, ב-12 באוגוסט השנה, בשעות הלילה, הגיע אבו סנימה לאזור גדר המערכת בגבול ישראל- עזה, כשברשותו סכין, 3 כדורי קלצ'ניקוב, מכנס צבאי שחור, רעלת פנים וסמל של סראיא אלקודס, קפץ מעל הגדר והחל ללכת רגלית כ- 30 מטר מזרחה בתוך שטח ישראל. כוחות צה"ל שהוזנקו למקום עצרו אותו.

כתב האישום מייחס לאבו סנימה שני אישומים בגין ביצוע עבירות של חברות בארגון טרור, קשירת קשר לביצוע פשע (רצח), אימונים צבאיים אסורים, מתן אמצעים לביצוע פשע, הסתננות מזויינת, ועוד. הפרקליטות הגישה בקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

השארת תגובה