שבועיים נותרו: מקלב חורש את ישראל

ח"כ אורי מקלב ביקר בעיר עכו ובקריית חיים שהפכו למרכזי תורה וקירוב רחוקים, במפגש עם פעילי דגל התורה בעיר כרמיאל הסביר מקלב את חשיבות המערכה וצורך כיום להפעיל את האחרים למען המערכה יותר מתמיד

אורי מקלב נושק לאחד מילדי הקירוב בעכו שהתמודד בגבורה עם הנסיונות
אורי מקלב נושק לאחד מילדי הקירוב בעכו שהתמודד בגבורה עם הנסיונות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שלושה עשר יום לבחירות, חבר הכנסת אורי מקלב ממשיך בסיוריו בקרב פעילי דגל התורה ברחבי הארץ, לאחר שעבר בשבועות האחרונים בין הערים השונות מקריית שמונה ועד עוטף עזה יצא ח"כ אורי מקלב יחד עם צוות לשכתו אל צפון הארץ בשנית שם ביקר בבית הספר שובו בעיר עכו, בישבה הקדושה בקריית חיים ובתיכון החדש וסיים את ביקורו במפגש עם פעילי דגל התורה בעיר כרמיאל.

עכו:
מקלב החל את ביקורו כאמור בעיר עכו שם הגיע לבית הספר 'שובו' יחד עם מנכ"ל הרשת מיכאל גוטרמן שם קבילו את פניו בהתרגשות רבה מאות תלמידי בית הספר והגנים במקום, מקלב עבר בין הכיתות השונות בבית הספר תוך שהוא מתפעל מרמת הלימודים הגבהה ומסירות הנפש של הילדים הרכים למצוות למרות הנסיונות הקשים לעיתים בבית הוריהם.

בפני מקלב הוצג תלמיד כיתה ד' שנאלץ לערוך את סדר הפסח בעצמו לכל בני משפחתו היות ומשפחתו אינה קרובה לתורה ומצוות והינו היחידי במשפחתו שהכיר את מצוות הסדר, מקלב הנרגש העניק חיבוק חם לילד ובירכו שימשיך ויגדל לתורה ומצוות בעז"ה. מקלב חתם את ביקורו במקום בישיבת עבודה מקצועית עם מנכ"ל הרשת גוטרמן וצוות הנהלת בית הספר שם עמדו אחר צרכי בית הספר מקלב ציין את היות בית הספר מרכז לקירוב רחוקים לכל האיזור כולו.

קריית חיים:
לאחר מכן המשיכו חברי המשלחת המכובדת אל עבר קריית חיים שם ביקרו יחד עם סגן ראש עיריית חיפה מיכאל אלפר בישיבה הקדושה בקריית חיים שקיבלה זה עתה מבנה חדש, מקלב יחד עם סגן ראש העיר אלפר עברו וסקרו את הבניה במקום, מנהלי הישיבה אודו לנציגי דגל התורה אשר פעלו למען קבלת מבנה לישיבה לאחר תלאות וגלגולים רבים שעברה הישיבה במשכנה הקודם.

עם סיום הביקור בישיבה ירדו אל עבר גני הילדים במקום שם התפעלו חברי המשלחת הנכבדה מהרמה המקצועית הגבוהה של מבני הגנים והצוות החינוכי במקום, מקלב עבר בין ילדי הגן תוך שהם מנופפים לעברו בברכת דרך צלחה, מקלב אמר כי אין ספק שניכר השינוי הגדול מאז הבחירות האחרונות בעיר אך בצל זה אם לא תהיה נציגות גדולה וחזקה בכנסת יקשה מאוד על הסיוע לציבור.

לאחר מכן חנכו חברי המשלחת הנכבדה כיתת תיכון חדשה בעיר תוך שהם מציינים את חשיבות פיתוח מוסדות החינוך במקום הן מבחינה גשמים במבנים ראויים ואיכותיים לאחר כל שנות הסבל בעיר והן מבחינה חנוכית תוך הגדלת מספר התלמידים באיזור.

כרמיאל:
לאחר הביקור המרשים בקריית חיים יצאו מקלב עם צוותו לפגישת עבודה עם ראש העיר כרמיאל, בפגישה בהשתתפות סגן ראש העיר פנחס סירוקה וכמה מנציגי דגל התורה בעיר העלו הנוכחים את הצרכים בעיר ואת היות העיר בדירוג סוציואקנומי יחסית גבהה למרות שהעיר מעניקה שירותים לתושבים מערים בעלי דירוג סוציואקונומי נמוך יותר דבר אשר מכביד על תקציבה של העיר.

בפגישה עם פעילי דגל התורה בעיר שמע מקלב אודות פעילותם לקראת הבחירות הקרובות הסביר מקלב את החשש הגדול מפני הבחירות הקרבות והסביר את חשיבותם של כל קול וקול במערכת הבחירות הנוכחית, גלי ההסתה מגעים לכל מקום ומקום, היום כל אחד מרגיש ויודע את המצב ואת מה שיכול להיות אם לא יהיה כוח מספק לציבור החרדי בכנסת, על כל אחד ואחד מאיתנו לצאת לא רק לפעול אלא להפעיל אחרים לטובת המערכה החשובה.

מקלב חתם את ביקורו בכרמיאל ובצפון לקראת ערב בפגישה עם רב העיר הרב אברהם צבי מרגלית שם סקר מקלב את הפעילות למען המערכה, לאחר מכן עמדו הנוכחים בפגישה אודות הצרכים התורנים בעיר תוך שמקלב מציין כי כוחה של דגל התורה בבחירות הקרובות ישליך מאוד על האפשרות להמשיך לסייע לציבור בני התורה בארץ.

השארת תגובה