מירושלים לגני תקוה: כאיל תערוג

ח"כ משה ארבל במעמד קביעת מזוזה בגני הילדים של 'כאייל תערוג' בגני תקוה: התשובה האמתית לאלו המבקשים להצר את צעדי החינוך התורני-הרחבת גבולות הקדושה

הרב עמרמי, צילום: יעקב כהן
הרב עמרמי, צילום: יעקב כהן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

רבנים ואישי ציבור בראשות רבי אייל עמרמי שליט"א וחבר הכנסת משה ארבל, השתתפו ביחד עם ראש מועצת גני תקווה הגב' ליזי דלריצ'ה וסגן ראש המועצה הרב טל מתתיהו במעמד חנוכת גני הילדים החדשים של מוסדות 'כאייל תערוג' בגני תקווה. הקמת הגנים היא חלק מהרחבת גבולות הקדושה של מוסדות הקירוב 'כאייל תערוג' שבשכונת הר חומה בירושלים בנשיאות רבי אייל עמרמי שליט"א.

בדברים שנשא חבר הכנסת משה ארבל הוא עמד על היותו של רבי אייל עמרמי חלוץ לפני המחנה שנשלח על ידי מרן רבי עובדיה יוסף זיע"א, לזכות את הרבים ולקרבם לאביהם שבשמים: 'המהפכה שמחולל הרב עמרמי בירושלים כשלוחו של מרן, נמשכת במלוא העוז והעוצמה. בימים שקמים להצר את צעדיהם של שומרי התורה הרב עמרמי הוא הבשורה של כן ירבה וכן יפרוץ.

רבי אייל עמרמי נשיא המוסדות שיבח את חבר הכנסת משה ארבל, שזכה תוך תקופה קצרה בכנסת להיות שליח נאמן למשלחיו ולעשות קידוש ד': 'זיכה אותו הקב"ה להיות שליח נאמן של מועצת החכמים להשיב חורפינו דבר דבור על אופניו. ראינו את מעשיו שזכה לפרור את אלו הרודפים את עולם התורה ומבקשים חלילה לכפות על שומרי המצוות דרך שאיננה דרך התורה'.

נשיא המוסדות הודה לראש המועצה הגב' ליזי דלריצ'ה, ולסגן ראש המועצה הרב מתתיהו טל שנרתמו למען פתיחת הגנים בתחילת שנת הלימודים. ראש המועצה אמרה כי היא רואה זכות בהקמתם של מוסדות נוספים בגני תקווה שנותנים לכל הקהילות במועצה את המענה החינוכי המקצועי הטוב ביותר.

במוסדות 'כאייל תערוג' מציינים, כי פתיחת גני הילדים, הינה שלב ראשון בהרחבת מוסדות התורה של 'כאייל תערוג' בגני תקווה. בשנים האחרונות מוסר רבי אייל עמרמי שיעורים בכל רחבי הארץ. הייחודיות של השיעורים אינה רק בתוכן המרתק שלהם אלא בעובדה שהם נועדו לטעת שורשים ויתד להקמת מוסדות תורה וחסד ולקרב עוד ועוד משפחות לאביהם שבשמים ולהשפיע עליהם בנועם הליכות שישלחו את ילדיהם לחינוך תורני. עד כה בהוראת הגאון רבי אייל עמרמי נשיא המוסדות, נמנעו בהנהלת המוסדות מלפתוח עוד מוסדות חדשים. אולם לאחר שגבר הביקוש של שומעי לקחו של נשיא המוסדות לפתוח גני ילדים במועצת גני תקווה הוחלט על הרחבת הגבולות של המוסדות גם לערים אחרות. בהנהלת המוסדות אומרים כי פתיחת הגנים בגני תקווה היא סנונית ראשונה לעוד מוסדות תורה שיוקמו בעז"ה ברחבי הארץ לקרב עוד משפחות לחינוך לתורה ויראת שמים.

השארת תגובה