חילופי ראש להק בחיל האוויר

חילופי ראש להק
חילופי ראש להק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היום נכנס לתפקידו תת-אלוף איל גרינבוים לראש להק מבצעי אוויר. טקס החילופים נערך במחנה רבין ("הקריה"), במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף איל גרינבוים החליף בתפקידו את תת-אלוף ניר ברקן, אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות ויתמנה בקרוב לראש מטה חיל-האוויר.

מדברי מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין: "ניר, אתה מסיים תפקיד בתקופה גדושה בעשייה. בהובלתך, המטה המבצעי תכנן ושלט במאות מבצעים. תוך שיתוף פעולה הולך ומעמיק עם פיקוד הדרום והצפון ועם אגפי המטה הכללי – הצליח החיל לפעול בהתקפה ובהגנה, מהאוויר ומהקרקע, בהיקפים ובמאפיינים שעוד לא היו כמותם. אתה מפקד נבון, אמיץ ובעל אינטואיציה מבצעית בריאה. היה גאה בעשייתך, היה גאה באנשיך. איל, אתה מקבל לידיך כעת את הפיקוד על הלהק, ואת ראשות המטה המבצעי. יש לך את התכונות הנדרשות, ויותר מכל – יש לך את האנשים הנדרשים. האתגרים – הופכים מורכבים יותר. כתף אל כתף עם זרועות ואגפי צה״ל – החיל ימשיך ויהיה רלוונטי לכל זירה ומשימה. אנשי להק מבצעי אוויר – המזרח התיכון בתהליכי השתנות מהירים. זה הזמן להשפיע, זה הזמן לעצב את עתידנו. עשייתכם היומיומית – היא זו שתקבע את מידת הצלחתנו. אני גאה במה שנעשה, מצפה למה שעוד יעשה ויודע שיש לי על מי לסמוך. בהצלחה."

מדברי ראש להק מבצעי אוויר היוצא, תת-אלוף ניר ברקן: "אנשי המטה המבצעי, אנשי הלהק, חיל-האוויר פועל בכל הגזרות – פועל בהגנה ובהתקפה, בגלוי ובנסתר באופן עצמאי ובשיתוף פעולה. פועל סביב השעון. אנשי המטה המבצעי, בשנתיים ראיתי יכולות מרשימות, מערכות אמצעי לחימה איכותיות ותהליכים עמוקים, אך מעל לכל – ראיתי את עוצמתו האמיתית של החיל. אנשים בסדיר ובמילואים מתמודדים עם הבלתי מתוכנן עם פעילות שלא תמיד מתחשבת בלוח השנה. איל, ידידי, עבורי זו הייתה הזכות לפקד ולהוביל את המטה המבצעי. הזכות והאחריות הזו עוברת אליך. אתם ממשיכים במסע הזה בהובלתו של תת-אלוף איל גרינבוים, מפקד וקצין מעולה, מכיר היטב את העשייה המבצעית, חד כתער. יחד תמשיכו לאתגרים הבאים, תמשיכו לכבוש פסגות ולספק ביטחון. בהערכה רבה ובהוקרה, תודה בהצלחה."

מדברי ראש להק מבצעי אוויר הנכנס, תת-אלוף איל גרינבוים: "בראש ובראשונה ברצוני להודות לניר. בשנתיים האחרונות הובלת את להק מבצעי אוויר בתבונה ובאחריות. ראיתי איך איזנת בין הכאן והעכשיו לבין העתיד והבאות. כיצד שילבת את הזרועות השונות ושותפנו למשימה. פיקדת ושלטת על מאות מבצעים גלויים וחסויים. בשמי ובשם אנשי הלהק וכלל המטה המבצעי, אנו מאחלים לך הצלחה גם בתפקידך הבא כראש המטה של חיל-האוויר. ולנו, לך ולי, לעבוד בשיתוף פעולה. אני מקבל היום את האחריות להוביל את המטה המבצעי. הלב הפועם של חיל-האוויר. אני מקבל את האחריות על מטה מבצעי שמשלב זרועות עם השותפים בצה״ל ומחוצה לו. מתחקר ויודע להשתפר. אנשי, כך, כפי שפעלתם לאורך כל השנים, נמשיך לפעול כגוף מרכזי השותף לביטחון הלאומי במדינת ישראל. בהצלחה לכולנו."

קורות חייו של תת-אלוף ניר ברקן
תת-אלוף ניר ברקן נולד בשנת 1967 ,התגייס בשנת 1987 לחיל-האוויר ושירת כמפקד ולוחם בחיל.
2000 – 2003 – שימש כמפקד טייסת "המל"טים הראשונה".
2003 – 2005 – שימש כראש ענף ארגון במחלקת תכנון וארגון בחיל-
האוויר.
2005 – 2007 – שימש כמפקד טייסת "העמק".
2011 – 2014 – שימש כמפקד בסיס חיל-האוויר "רמת דוד".
2014 – 2015 – שימש כמפקד בסיס חיל-האוויר "חצרים".
2015 – 2017 – שימש כראש להק אוויר.
2017 – 2019 – שימש כראש להק מבצעי אוויר.
תת-אלוף ניר ברקן בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה מאוניברסיטת "בר אילן", ותואר שני בחוג לניהול אסטרטגי מהאוניברסיטה לביטחון לאומי NDU ,וושינגטון, ארצות הברית.
תת-אלוף ברקן נשוי ואב לשלושה.

קורות חייו של תת-אלוף איל גרינבוים
תת-אלוף איל גרינבוים נולד בשנת 1972 ,התגייס בשנת 1991 לחיל-האוויר ושירת כמפקד ולוחם בחיל.
2007 – 2009 – שימש כמפקד טייסת "חוד החנית".
2009 – 2012 – שימש כמפקד טייסת "הפטישים".
2012 – 2013 – שימש כראש מחלקת מבצעים בחיל-האוויר.
2014 – 2016 – שימש כמפקד בסיס חיל-האוויר "חצור".
2016 – 2019 – שימש כמפקד בסיס חיל-האוויר "נבטים".
תת-אלוף איל גרינבוים בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת "בן-גוריון" ותואר שני במדעי החברה מהמכללה לביטחון לאומי.
תת-אלוף גרינבוים נשוי ואב לשלושה.

השארת תגובה