מהפכת הקירוב בשליחות מרן זיע"א

ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי בפתיחת שנת הלימודים ב'כאייל תערוג': לא יאומן איך השליחות של מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א יצרה את המהפכה הגדולה שאנחנו רואים היום בדרום ירושלים

חכ מלכיאלי בפתיחת שנת הלימודים במוסדות כאייל תערוג
חכ מלכיאלי בפתיחת שנת הלימודים במוסדות כאייל תערוג
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי מש"ס, בחר לפתוח את שנת הלימודים במוסדות 'כאייל תערוג' בשכונת הר חומה בירושלים שבנשיאות  רבי אייל עמרמי שליט"א. במוסדות לומדים אלפי תלמידים של המשפחות שהתקרבו לתורה ומצוות ונמנים על קהילתו הגדלה והולכת של הגאון רבי אייל עמרמי שאליהם מצטרפות משפחות רבות נוספות ששולחות את ילדיהם למוסדות בשל השם הטוב שרכשו לעצמם לאורך השנים.

במעמד הפתיחה התייחס חבר הכנסת מלכיאלי למהפכה שחולל בשנים האחרונות הרב עמרמי בשכונת הר חומה בירושלים בפרט ובמקומות נוספים ברחבי הארץ: 'שאנחנו רואים את הקהילה הגדולה של 'כאייל תערוג' שהיא צומחת ופורחת והמוסדות גדלים ב"ה, אנחנו מצליחים להבין את המהפכה הגדולה שהרב עמרמי מחולל כאן. הכול התחיל בשליחות של מרן הגאון רבינו עובדיה יוסף זיע"א ששלח את הגאון רבי אייל עמרמי, להתחיל את המהפכה של הקירוב והיום היא גדלה וגדלה גם לערים אחרות. שבהם נפתחו השנה מוסדות 'כאייל תערוג'. אנו תפילה שהקב"ה ייתן כוח לנשיא המוסדות להמשיך ולהגדיל תורה ולהאדירה".

נשיא המוסדות רבי אייל עמרמי שליט"א: 'חבר הכנסת הרב מלכיאלי הוא ציר נאמן לשולחיו מועצת חכמי התורה ונשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט"א, שמוסר את נפשו למען מוסדות הקירוב. חבר הכנסת מלכיאלי ויתר חבריו למפלגה והיו"ר השר הרב דרעי עושים כל שביכולתם למען יוכלו המוסדות לפרוח ולשגשג ולזכות למבנים של קבע שבהם יוכלו תלמידי התלמוד תורה להתחנך לתורה ויראת שמים מתוך הרחבת הדעת".

הורים רבים הודו להנהלת המוסדות ולנשיא המוסדות על ההשקעה הגדולה בפיתוח ושגשוג המוסדות, לאור התרחבות והגידול במספר התלמידים בתלמוד תורה ובבית ספר לבנות. ההורים הביעו סיפוק מאישור שהתקבל לאחרונה בעיריית ירושלים לתקצב ב-20 מיליון שקלים את בניית מבנה הקבע של התלמוד תורה, תקציב שהושג בפעילות משותפת של סגני ראש העיר הרב אברהם בצלאל והרב חיים כהן ובתמיכת ראש העיר משה ליאון.

 

השארת תגובה