שקד: יש סיכוי שגוש הימין יקים ממשלה

"בליכוד מכינים את הקרקע לכניסתו של גנץ לממשלת נתניהו" • "ליברמן בחר לעבור לגוש השני והקמפיין שלו רווי הסתה לציבור החרדי" • "הפרדה? מי שחילוני וליברלי צריך להסכים שגם לחרדים מגיע לצרוך מופעי תרבות"

בן-גביר
בן-גביר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו”ר מפלגת ‘ימינה’, איילת שקד, משוכנעת שראש הממשלה בנימין נתניהו יזמין את בני גנץ לקואליציה הבאה – ויקים ממשלה עם השמאל.

“בליכוד מקפידים לתקוף את לפיד ולא את גנץ – ברור שמכינים את הקרקע לכניסתו של גנץ לממשלת נתניהו”, אמרה שקד בוועידת ‘כלכליסט’ בתל אביב, בשיחה עם עורכת ‘כלכליסט’ גלית חמי.

שקד הוסיפה: “יש לנו מטרה להיות מפלגה גדולה ומשמעותית, כי אם לא – ראש הממשלה יקים ממשלה עם השמאל. אנחנו רואים בימים האחרונים שהליכוד מתקיפים את יאיר לפיד ולא את בני גנץ. אנחנו רוצים להיות גדולים, כדי שנוכל למשוך את הממשלה ימינה. נכון ששבועיים לפני הסוף, אנחנו רואים מנדטים שעוברים מאצלנו לליכוד, כי יש פאניקה מלאכותית שהליכוד חייבת להיות מפלגה גדולה.

“בבחירות האחרונות ראינו שזה לא נכון. הליכוד היתה המפלגה הגדולה ולא הצליחה להקים ממשלה, כי לא היה לנו גוש ימין. אני חושבת שזה אפשרי שיהיו לימין 61 מנדטים ועושה מה שצריך שימינה תהיה גדולה”.

היא הדגישה: “אני חושבת שאם ראש הממשלה יפנה את האנרגיות שלו להקטין את כחול לבן ולהבהיר לציבור לא להצביע למפלגות שאין סיכוי שיעברו את אחוז החסימה, יש סיכוי לגוש ימין שיקים ממשלה”.

על ליברמן אמרה: “אני לא מתפשרת על הערכים שלי. ליברמן הוא לא חלק מגוש הימין. הוא בחר לעבור לגוש השני והקמפיין שלו רווי הסתה לציבור החרדי. הגישה שלי הפוכה, עבדתי בעבר בשותפות עם חרדים ויש לנו מטרה לשלב אותם בשוק העבודה ובחברה הישראלית. בנט הכניס לימודי ליבה ואנחנו רואים שהרבה חרדים עובדים במגזר הציבורי”.

שקד נשאלה על היותה אישה חילונית בראש מפלגה דתית ועל ההפרדה באירועים ציבורים אצל החרדים – והשיבה: “ימינה היא מפלגה המורכבת משלוש מפלגות, הבית היהודי, תקומה והימין החדש. אנחנו ידעים לחיות יחד להסתכל על המאחד ולא על המפריד. אנחנו מסכימים על 80% ולא מסכימים על 20% ולא תמיד צריך לחדד את ההבדלים. בנושא ההפרדה, מי שחילוני וליברלי צריך להסכים שגם לחרדים מגיע לצרוך מופעי תרבות ואם בעפולה יש הופעה אחת בהפרדה מתוך מאות, גם להם מגיע”.

שקד סיפרה שלפני כניסתה המחודשת למערכת הבחירות, הוצע לו להוביל חברות קנאביס רפואי. ”הוצעו לי מספר תפקידים בחברות קנאביס רפואי, אני חושבת שצריך להפוך את זה לתרופות מרשם בלי כל הבירוקרטיה והסבל שהחולים צריכים לעבור כיום”.

השארת תגובה