"הנאשם זעק לחפותו והשופטים נרדמו"

שר המשפטים אוחנה מגלה: "את תמימותי המשפטית איבדתי כשראיתי הרכב שופטים שגזר מאסר עולם על אדם, לאחר שבזמן שהעיד וזעק לחפותו הרשה לעצמו ההרכב לנמנם ולגלוש באינטרנט"

אמיר-אוחנה
אמיר-אוחנה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בטור אישי שפרסם שר המשפטים אמיר אוחנה בביטאון לשכת עורכי הדין, הוא מונה את הסיבות שהובילו אותו לבקר את עבודת השופטים ולתמוך ברפורמות במערכת המשפט.

שר המשפטים סיפר, "את תמימותי המשפטית איבדתי כשראיתי הרכב שופטים שגזר מאסר עולם על אדם שלעניות דעתי יש יותר מספק סביר באשמתו, לאחר שבזמן שהעיד וזעק לחפותו הרשה לעצמו ההרכב לנמנם, להירדם, לגלוש באינטרנט, ובלבד שלא לשמוע את זעקתו".

שר המשפטים הוסיף, "חשבתי אז, לו היו הדיונים מצולמים ומתועדים ודאי לא היו השופטים מרשים לעצמם לנהוג כפי שנהגו".

"בשנים שבהן הופעתי בבתי המשפט הרבים ברחבי הארץ (אולי ביכולתי לספור על כף יד אחת בכמה בתי משפט לא הופעתי) שבתי והרהרתי ברעיון לתעד חזותית וקולית את דיוני בתי המשפט, וזאת במקום התיעוד החלקי, החסר, הארכאי (ובמקרים מסוימים אף נתון למניפולציות) שמספקים שירותי ההקלדה".

אוחנה ממשיך ומציין, כי בזמן שכיהן כעו"ד פרטי והופיע בבתי משפט, נוכח כיצד בעלי דין יחד עם פרקליטיהם ממתינים שעות ארוכות מחוץ לאולמות ובאולמות בית המשפט, שכן שורה ארוכה של בעלי דין במגוון תיקים הוזמנו לשעה 08:30.

"אם היו שואלים אותי מהו הדבר האחד שברצונך להגשים, הייתי עונה מיד וללא היסוס: לחזק את אמון הציבור במערכת המשפט". סיים שר המשפטים.

תגובה אחת
  1. בחלום או בסרט?

השארת תגובה