ברחובות מרוצים מניקיון העיר

דו"ח הלמ"ס קובע: רוב תושבי רחובות מרוצים מהתנהלות העירייה בנושאי תשתיות וניקיון

מזרח העיר רחובות
מזרח העיר רחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים אלו מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) את נתוני הסקר החברתי של ישראל לשנת 2018. בין הנושאים בהם עוסק הסקר הוא מדד שביעות רצון התושבים (מגיל 20 ומעלה) מהיישוב בו הם מתגוררים, רמת הניקיון בה, התחבורה הציבורית ועוד. הנתונים בכללותם מלמדים, כי 63% מתושבי ישראל מתגוררים ביישוב בו נולדו בעוד 84% מרוצים באופן כללי מהאזור בו הם מתגוררים.

להלן נתונים כפי שהוצגו בסקר על העיר רחובות (בסקר נדגמו רק ערים המתגוררים בהם 100.000 תושבים ויותר) על פי מספר פרמטרים שנשאלו המשיבים: מגורים בעיר רחובות – מבין הערים הגדולות בישראל רחובות נמצאת במקום האחרון באחוז בני ה 20 ומעלה אשר גרים בעיר מאז לידתם – 16% בלבד. זאת לעומת העיר ירושלים שם עומד הנתון על 63% מהתושבים.

יצוין, כי בין הסיבות למעבר מיישוב ליישוב עומדות סיבות משפחתיות בהן נישואין, ילדים, רצון לשפר את רמת החיים ולגור בדירה משלהם ועוד.

כאשר נשאלו התושבים בסקר, האם בכוונתם להישאר לגור ביישוב גם ב 5 השנים הקרובות, הרי ש 79% ענו תשובה חיובית לעומת זאת כאשר בדקו את נתוני התושבים החדשים בעיר – עם ותק של 10 שנים ומעלה נמצאת רחובות בין המקומות הראשונים עם 26% תושבים חדשים עם ותק – נתון שגבוה במעט מהממוצע הארצי.

באשר למדד שביעות רצון מאזור המגורים והדירה, הרי שבאופן כללי מעל מ 86% מתושבי רחובות מרוצים מאזור מגוריהם, דירתם והיחס עם השכנים. גם תחושת הביטחון בעיר גבוהה כאשר 79% מהם מרגישים בטוחים ללכת לבד בשעות החשיכה באזור מגוריהם.

לעומת זאת שביעות הרצון הנמוכה ביותר נמצאת בתחומים הבאים: זיהום האוויר, רעש חיצוני הנכנס לדירתם ונושא התחבורה הציבורית – בין 36% ל 40% מרוצים מהנושאים הללו.

בהמשך הדו"ח מופיעים מצב הכבישים והמדרכות, ניקיון, כמות השטחים הירוקים באזור המגורים. כאשר למרבה ההפתעה 61.8% מהתושבים מרוצים משירותי הניקיון ואיסוף האשפה.

השארת תגובה