ווטסאפ עירוני: קהילות קח-תן שכונתיות

גנית גולדפינגר-כהן התמודדה על מכרז של האגף לקיימות וסביבה בראשון לציון ולא זכתה • אך כאשר התברר כמה הפרויקט שהציעה טוב – הוא אומץ בחום • כך זה יעבוד

ווטסאפ
ווטסאפ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

את שווקי קח ותן אנו מכירים בד"כ באמצעות תלמידי בתי הספר אשר מקיימים מידי שנה שוק קח תן בהם מחליפים הם צעצועים, ספרים ומשחקים שונים.

מודעות לצמצום צריכה, צריכה נבונה, שימוש חוזר וקיימות הינם ערכים חשובים אליהם נחשפים כולנו בפרויקטים מסוג זה, אך בנוסף לערך הסביבתי, אנו נחשפים גם לנתינה וקהילתיות.

עיריית ראשון לציון, באמצעות חב' המועצה, מחזיקת תיק איכות הסביבה, הגב' קרן דנה, יוזמת בימים אלו פרויקט קח- תן בהיקף עירוני, במטרה ליצור מעגלי החלפת פריטים ובכך לצמצם את הפסולת העירונית, לחנך לצמצום צריכה ולהרגלי צריכה נבונה ומקיימת ובכך להעלות את מודעות הציבור לנושא הסביבתי והחברתי.

הרעיון הוא לקיים שיח שכונתי קהילתי באמצעות 33 קבוצות וואטסאפ שכונתיות בשם "קח-תן #שכונה", בהן תפורסמנה הודעות/תמונות של פריטים המיועדים למסירה/מוצרי יד 2, אליהן יוכלו המשתתפים להגיב ולאסוף את הפריטים.

בנוסף להחלפות השוטפות, אחת לחצי שנה יתקיים יריד שכונתי ברוח הפרויקט, בו ילדי ותושבי השכונה יקיימו מפגש פנים אל פנים של קבוצת הוואסטאפ השכונתית, יגיעו עם פרטי מסירה ותבוצע החלפה/חלוקה באווירה קהילתית, סביבתית וחברתית חגיגית. כל הפריטים שלא מצאו 'בית' יועברו לתרומה לעמותות וגופים בהתאם.

הרעיון הינו פרי יוזמתה של תושבת העיר, גב' גנית גולדפינגר כהן, אשר הגישה מועמדות לקול קורא שפורסם ע"י אגף קיימות וסביבה למיזמים סביבתיים, אך לא זכה.

למרות אי עמידתו של המיזם בקול הקורא העירוני, חשבה מחזיקת התיק, הגב' קרן דנה, כי יש לקיימו למרות זאת, ואישרה להכניסו לתוכנית העבודה: "האינטרקציה בין חברי הקבוצות תגדיל את ההיכרות בין התושבים בשכונה ותחזק את ההווי על רקע שיתוף ונתינה, ואילו ערכים החשובים לי באופן אישי, בנוסף למסר הסביבתי".

קבוצות הוואטסאפ הוקמו זה מכבר, וכל שנותר הוא פשוט להקליק, להצטרף ולהיכנס למעגל המסירה השכונתי.

3 תגובות
  1. איך אני נרשם לקבוצת ווטסאפ של קח תן?

  2. מעוניינת להצטרף לקבוצה.תודה

  3. רוצה לתת שואב אבק ידני

השארת תגובה