הישג מודיעיני דרמטי: נחשף פרויקט הטילים הסודי של חיזבאללה

דו"צ פרסם תיקיית עבודות של פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה שנעשה בשיתוף כח אל קודס האיראניים – ב'עבודה' מותחים ביקורת על אישור פרסום המהלך דווקא עכשיו

שיירת חיזבאללה צילום אמיר שושני (2)
שיירת חיזבאללה צילום אמיר שושני (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

צה"ל חשף היום כי בימים האחרונים סיכלה ישראל את פרויקט הטילים של חיזבאללה שנעשה בשיתוף כח אל קודס האיראניים. מדובר בפרויקט לקידום והובלה של פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה, לצד חשיפה של מובילי הפרויקט מטעם כוח קדס וחיזבאללה.

דובר צה"ל חשף היום לציבור תיק כתב בו נחשפים התוצרים הבאים:

פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה בהובלת איראן-
א. סרטון בנושא חשיפת פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה בהובלת איראן.
ב. סרטון בנושא תהליך הייצור של טיל מדויק.
ג. גרפיקה בנושא תרשים התהליך לבניית טיל מדויק.

אישים מובילים בפרויקט הדיוק-
א. גרפיקות בנושא אישים המעורבים בפרויקט הדיוק.
ב. גרפיקה בנושא עץ המבנה של האישים המעורבים.

מפלגת העבודה-גשר הגיבה לחשיפה ומתחה ביקורת על אישור פרסום המהלך דווקא עכשיו.

"יש לנו יותר מתהייה למה נתניהו, מועמד בבחירות ושר ביטחון במשרה לא מלאה, אישר פרסום כזה דווקא עכשיו. ראש הממשלה עושה קמפיין על גב ביטחון המדינה, אין דרך אחרת לתאר זאת".

יצוין, כי במקביל לכך, נפגש היום מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, עם ראשי רשויות בגזרה הצפונית, והציג לראשי הרשויות את עיקרי הערכת המצב והיערכות הכוחות למול השמירה על השגרה בעורף האזרחי.

האלוף ברעם אמר בתום המפגש, "אני מלא הערכה לראשי הרשויות על השותפות, על השיח וגם על התגובות השקולות שמצביעות על מנהיגות אזרחית חזקה".

"קיום חיים ושגרה אזרחית לא סותרת את העובדה שצריכים להיערך גם לחירום ולהיות מחוברים למפקדים והיחידות במרחב. אני מדגיש שאתרי תיירות, פארקים ואירועים נמצאים בשגרה מלאה. אנחנו נערכים לכל האפשרויות ואם נידרש, נגיב ולכן אני לא יכול שלא להכניס את ראשי הרשויות לתוך העניין", הוסיף ברעם.

בפגישה השתתפו מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, אלוף-משנה איציק בר, וקציני עורף והגנה מרחבית בפיקוד הצפון.

השארת תגובה